۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/01/03 قطع کامل زنجیره انتقال ویروس ، در گرو همراهی مردم است
قطع کامل زنجیره انتقال ویروس ، در گرو همراهی مردم است
استاندار خراسان جنوبی گفت: برای قطع کامل زنجیره انتقال ویروس کرونا، همچنان همراهی و مساعدت مردم را می طلبیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با بیان این مطلب در نخستین جلسه ستاد مدیریت کرونای استان در سال 99 به تشریح برخی از مصوبات ستاد ملی کرونا پرداخت.
 
وی با اشاره به پذیرش توصیه در خانه ماندن توسط بخش عمده ای از مردم بافرهنگ استان در مناطق مختلف خاطرنشان کرد: امیدواریم آن گروه از افرادی که موضوع شیوع بیماری را جدی نگرفته اند، پای کار بیایند و همراه شوند تا بتوانیم زنجیره انتقال ویروس را بطور کامل در استان قطع کنیم.
 
به گفته وی، انتشار بیشتر و اطلاع رسانی مؤثرتر توصیه های بهداشتی از طریق کمیته اطلاع رسانی و بالطبع صدا و سیما و دیگر رسانه ها در این موضوع نقش بسزایی دارد.
 
استاندار از تلاش های مدیران و فعالان حوزه درمان استان به جهت فراهم کردن شرایط مهار بیماری تشکر کرد و گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در ستاد ملی کرونا، بحث جداسازی مبتلایان به بیماری از افراد سالم است که همواره مورد تأکید ما در ستاد استان بوده و در همین راستا هم نقاهتگاه هایی برای بستری و نگهداری بیمارانی که محیط مناسبی برای گذران دوره درمان ندارند، تأمین شده است.
 
معتمدیان افزود: بیمارانی که در محیط منزل، فضای مناسب برای جدا بودن از دیگر افراد را دارند و قادر به تأمین امکانات بهداشتی نیز می باشند، ترجیح بر این است که دوره درمان را در محیط خانه بگذرانند.
 
استاندار در ادامه از مصوبه نحوه برخورد با برخی فعالان فضای مجازی که به نشر اکاذیب و ترساندن مردم می پردازند، گفت و اظهار داشت: تعطیلی موقت، ایجاد محدودیت در فعالیت های رسانه ای، قطع یارانه، حذف معافیت های مالیاتی، ابطال مجوز و... از جمله مجازات هایی است که برای برخورد با این گروه از فعالان فضای مجازی درنظر گرفته شده است.
 
معتمدیان تصریح کرد در بحث ایجاد محدودیت تردد در محورها و قرنطینه شهرها همچنان تابع سیاست های کشور هستیم.
 
وی افزود: موضوع غربالگری در همه مبادی ورودی و خروجی استان از اولویت هاست و به طور جدی دنبال می شود.
به گفته وی، تعطیلات نوروزی، روند نظارت ها را تغییر نداده و کنترل شرایط توسط بازرسان در همه حوزه ها همچنان ادامه دارد.
 
شایان ذکر است: این جلسه که با حضور رؤسای کمیته های مرتبط، اعضای ستاد و فرمانداران (از طریق ویدئو کنفرانس) برگزار شد با تشریح اقدامات دستگاه ها و بررسی نحوه اجرای مصوبات ستاد همراه بود.
تعداد بازدید: 501
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal