۱۴۰۲ دوشنبه ۱۵ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1402/03/03 نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه تأثیرگذار زن در جامعه
نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه تأثیرگذار زن در جامعه
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد:
نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه تأثیرگذار زن در جامعه

استاندار خراسان جنوبی بر نگاه ویژه نظام مقدس جمهوری اسلامی به جایگاه تأثیرگذار زن در جامعه تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در دیدار بانوی مسلمان ژاپنی" فاطمه (اتسوکو) هوشینو" که به مناسبت دهه کرامت به خراسان جنوبی سفر کرده، خاطرنشان کرد: دو نگاه افراطی و تفریطی در مورد زن باید کنار گذاشته شود و نگاه سوم یعنی زن از نگاه مبانی دینی اسلام ناب باید در جامعه نقش آفرینی کند.
وی بیان کرد: در نگاه سوم، زن در جامعه نقش آفرین بوده و در محیط های مختلف فرهنگی، دانشگاهی، اجرایی، مدیریتی، قانون گذاری، علمی و اجتماعی اثرگزار است.
استاندار عنوان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری های داهیانه امام راحل (ره) نگاه سومی فراتر از نگاه افراطی غرب و سوءاستفاده از زنان و نیز نگاه های بسته، متحجر و‌ خشکی که در برخی از ادیان وجود دارد، در مورد زن شکل گرفت و طبق این الگوی سوم، زن معتقد به اصالت خانواده و تأثیرگذار بر جامعه است.
قناعت گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران اختلاف جدی ما با آمریکا و غرب به خاطر مبانی دینی و اسلامی و نگاه ارزشی اسلام و امام راحل(ره) نسبت به زن و یا مسائلی از قبیل جدایی دین از سیاست بود.
وی با اشاره به مناسبت سوم خرداد ماه و سالروز فتح خرمشهر اظهار داشت: در حالی که بعد از پیروزی انقلاب هنوز در داخل به ثبات نرسیده بودیم، یک جنگ کلاسیک و مدرن علیه ما راه اندازی کردند و باعث شد که خرمشهر از ما گرفته شود.
به گفته وی؛ برتری مواضع، تجهیزات و استحکامات نظامی دشمن به گونه‌ای بود که صدام اذعان داشت اگر ایران خرمشهر را آزاد کند من خودم کلید بصره را به ایرانیان می دهم اما با تلاش جهادی رزمندگان اسلام خرمشهر آزاد شد و امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.
استاندار با ذکر این نکته که مردم در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشتند و به فرمان امام راحل فرزندانشان را به قربانگاه فرستادند، عنوان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با رهبری های داهیانه امامین انقلاب، همراهی مردم و جانفشانی سربازان ولایت، پیروزی ها و موفقیت‌هایی در عرصه‌ های مختلف به دست آوردیم.
قناعت به حادثه سراوان و شهادت پنج تن از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: این جوانان در مقابل گروه های تروریستی حمل مواد مخدر ایستادگی کردند و به دلیل اعتقادات قوی دینی خود جان دادند ولی نگذاشتند که این افراد وارد کشور شوند.
وی خطاب به بانوی ژاپنی مسلمان گفت: حضور شما را در خراسان جنوبی به فال نیک می گیریم و امیدواریم بتوانیم از ظرفیت حضرتعالی بیشتر برای نسل جوان استفاده داشته باشیم.
قناعت با اشاره به هجمه های فرهنگی مختلف دشمنان علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور افراد بزرگواری همچون حضرتعالی در دانشگاه‌ها و مدارس بسیار اثرگزار است و نقش پررنگی در مقابله با این هجمه ها دارد.
تعداد بازدید: 91
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal