۱۴۰۱ شنبه ۱۹ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/09/03 اتخاذ  تصمیماتی گره گشا برای عشایر در سفر به شهرستان نهبندان
اتخاذ تصمیماتی گره گشا برای عشایر در سفر به شهرستان نهبندان
استاندار خراسان جنوبی از اتخاذ تصمیماتی گره گشا برای عشایر در سفر به شهرستان نهبندان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت در جریان سفر به شهرستان نهبندان و در جمع خبرنگاران، خاطرنشان کرد: سفر امروز در پی دعوت عشایر در سفر 7 شهریور ماه انجام شد که خوشبختانه مصوبات خوبی هم به همراه داشت.
وی تصریح کرد: بازدید از بازارچه مرزی دوکوهانه، پاسگاه های مستقر در نوار مرزی، روستاهای دغال، چاه شند، بندان و معدن حاجات و نیز سد تغذیه ای بندان و همچنین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات هلال احمر از جمله برنامه های این سفر بود.
استاندار به تشریح مصوبات این سفر پرداخت و گفت: به جهت تکمیل و تجهیز چاه آب شرب معدن حاجات یک میلیارد و 500 میلیون تومان در نظر گرفته شد.
قناعت از اختصاص مبلغ 500 میلیون تومان برای اصلاح، مرمت و بازسازی مجتمع آبرسانی طبسین خبر داد و اظهار داشت: با عنایت به مشکل مردم روستای کوه لوله در بحث تردد، مبلغ یک میلیارد تومان هم برای باز کردن گذر تردد و تسهیل مسیر رفت و آمد مردم این روستا در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده برای اجرای پروژه لوله گذاری و کانال کشی رودخانه بندان به طول 4 کیلومتر، خاطرنشان کرد : با عنایت به درخواست اهالی، مبلغ 10 میلیارد تومان اعتبار هم برای اجرای کانال های انتقال آب و جاده های بین مزارع شهرستان نهبندان اختصاص یافت.
استاندار در ادامه از دغدغه دامداران منطقه در تأمین علوفه گفت و تصریح کرد: برای رفع این مشکل، تأمین نهاده های تلفیقی را برای دام سبک منطقه در نظر گرفتیم که ان شاء الله تا دو هفته آینده توزیع آن آغاز خواهد شد.
قناعت از اختصاص 18 میلیارد تومان تسهیلات ویژه دام عشایر در سطح استان و به ازای هر دام سبک 700 هزار تومان و هر دام سنگین یک میلیون و 500 هزار تومان نیز خبر داد.
وی ادامه داد: برای تأمین علوفه دام عشایر این منطقه، مبلغ 3 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به شرکت عشایری تزریق می شود تا با محوریت جهاد کشاورزی و بنیاد علوی توزیع در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
به گفته وی؛ برخی مشکلات مطرح شده نیاز به نشست های تخصصی و کارشناسی با حضور دستگاه های متولی دارد که پیگیری خواهد شد.
استاندار در پایان از بازدید خود از بازارچه مرزی دوکوهانه گفت و اظهار داشت: به جهت بازگشایی مجدد بازارچه، پیگیری هایی صورت گرفته و رئیس جمهور نیز به جهت توسعه تعاملات با افغانستان، نماینده ویژه ای نعیین نموده است.
به گفته وی؛ پیگیری ها سبب شد، تحرک به ماهیرود برگردد و این بازارچه از حالت رکود خارج شود.
قناعت با اشاره به اینکه به منظور فعال شدن کوله بری در بازارچه دوکوهانه مکاتباتی صورت گرفته، گفت: شرایط برای بازگشایی مجدد دوکوهانه از سمت ما فراهم است اما فعال شدن این بازارچه، تمایل طرف افغان را می طلبد.
تعداد بازدید: 66
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal