۱۴۰۱ جمعه ۸ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/06/31 مهیا نمودن شرایط عمومی مناسب برای استفاده بهتر جانبازان و معلولین، وظیفه کمیسیون مناسب سازی استان
مهیا نمودن شرایط عمومی مناسب برای استفاده بهتر جانبازان و معلولین، وظیفه کمیسیون مناسب سازی استان
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: وظیفه ما در کمیسیون مناسب سازی مهیا نمودن شرایط عمومی مناسب در مبلمان شهری برای استفاده بهتر جانبازان و معلولین است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ علیرضا عباس زاده با بیان این مطلب در جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی استان خاطرنشان کرد: نگاه مدیران به مناسب سازی باید از حالت اداری به حالت وجدانی تغییر یابد.
به گفته وی؛ ارزیابی مدیران دستگاه های اجرایی در خصوص مناسب سازی، تنها سالی یکبار در جشنواره شهید رجایی رقم می خورد که ظرفیت بالایی محسوب نمی شود.
وی با تأکید بر این که حادثه در کمین است و معلولیت ممکن است هر لحظه برای هر کسی اتفاق بیفتد، متذکر شد: مدیران می توانند با بهره گیری از ظرفیت های موجود، فضای دستگاه اجرایی تحت مدیریت خود را مناسب سازی نمایند.
معاون استاندار تأکید کرد: بر اساس گزارش های موجود تنها دو ونیم درصد ساختمان های استان مناسب سازی شده که این مهم نشانگر آن است که در این خصوص باید کارهای بیشتری صورت گیرد.
به گفته وی؛ بر اساس میانگین کشوری 22 در هزار نفر در سطح کشور نیازمند خدمات مناسب سازی هستند اما در استان خراسان جنوبی از هر 36 در هزار به این امکانات نیازدارند که از آمار کشوری نیز بالاتر است.
عباس زاده با بیان این که در خصوص نحوه واگذاری زمین به جانبازان و معلولین واجد شرایط نهضت ملی مسکن، در شورای مسکن استان تصمیم گیری خواهد شد، تصریح نمود: این امکان وجود دارد که در شهرهای بیرجند و قاین که این طرح به صورت طبقاتی در حال اجراست نیز در صورت تأمین زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی، در قالب گروه های ساخت و به صورت مناسب سازی شده، زمین در اختیار افراد واجد شرایط قرار گیرد.

وی متذکر شد: اطلاعات آماری افراد مشمول که در نهضت ملی مسکن ثبت نام نموده اند باید توسط اداره کل بهزیستی به تفکیک شهرستانی در اختیار اداره کل راه وشهرسازی قرار گیرد
معاون استاندار به اجرای شهر بدون مانع به صورت پایلوت در فردوس و بشرویه اشاره کرد و اظهار داشت: شهر بدون مانع بر اساس برنامه زمان بندی و توسط دو شهردار خوش سلیقه، خوش ذوق و کاربلد در شهرهای فردوس و بشرویه درحال اجراست لذا شهرداران این دو شهر نتایج فعالیت هایشان را در قالب بندهای عملکردی به معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ارائه نمایند تا جهت اجرا به سایر شهرداری ها اعلام گردد.
عباس زاده افزود: جلسه آتی شورای فنی استان به مناسب سازی اختصاص دارد تا بر اساس مصوبات این شوراها، دستگاه های اجرایی در اجرای مواد قانونی مناسب سازی پیوست ها را در نظر بگیرند.
تعداد بازدید: 34
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal