۱۴۰۲ دوشنبه ۱۵ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/06/31 همراهی بانک ها در حمایت از سرمایه گذاران
همراهی بانک ها در حمایت از سرمایه گذاران
استاندار خراسان جنوبی بر همراهی بانک ها در بحث حمایت از سرمایه گذاران تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با تأکید بر این مطلب در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان خاطرنشان کرد: حمایت بانک ها از سرمایه گذاران باعث ترغیب و دلگرمی آنها می شود.
وی با اشاره به اهمیت موضوع سرمایه گذاری در استان، تصریح کرد: انتظار ما از بانک ها این است که دلسوزانه وارد کار شوند و از حمایت فعالان اقتصادی دریغ نورزند.
استاندار به موانعی اشاره کرد که بانک ها در مسیر تولید و آغاز به کار سرمایه گذاران ایجاد می‌کنند و متذکر شد: یکی از دغدغه های جدی ما در استان این است که بانک ها، بیشترین وقت را می گیرند.
قناعت با خطاب به مدیران و بدنه کارشناسی بانک ها تأکید کرد: لطفاً مانع اجرای کارها نشوید.
وی متذکر شد: بهترین راه برای حمایت از واحدهای تولیدی و سرمایه گذاران این است که قوانین به نفع آنها تفسیر و تبیین شود.
به گفته وی؛ اگر چه در گذشته به خراسان جنوبی کم توجهی شده و کم کاری هایی صورت گرفته است اما همه تقصیر متوجه مرکز نیست، بلکه مقصر خود ما در داخل استان هستیم که در اجرای قانون، خیلی سخت گیرانه اقدام کرده ایم.
استاندار به مشکل سرمایه گذاران حوزه معدن با بانک ها اشاره کرد و گفت: این که پروانه های بهره برداری به عنوان وثیقه بانکی پذیرفته نمی شوند، دغدغه سرمایه گذاران حوزه معدن استان است.
قناعت از معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خواست؛ در اولین فرصت و طی جلسه ویژه ای با حضور دستگاه های متولی، بانک ها و فعالان این عرصه، موضوع وثیقه های بانکی معادن را پیگیری نماید.
وی متذکر شد: اختلاف نظر دستگاه ها و بانک ها اصلاً قابل قبول نیست بلکه همه حوزه ها باید در راستای توسعه استان تعامل داشته باشند.
استاندار در بخش ابتدایی سخنانش، ضمن تسلیت ایام سوگواری آل الله، از همراهی مردم در برپایی موکب های پذیرایی زوار در اربعین و همراهی با ستاد عتبات عالیات استان تشکر کرد و گفت: بیشترین تمرکز ما در شهر کاظمین بود که به اذعان سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق، خدمات رسانی مردم استان در این موکب ها بسیار حائز اهمیت بوده و جای تشکر دارد.
قناعت با اشاره به این که در بحث احداث صحن در حرمین امامین جوادین در کاظمین، شش استان معین هستند، خاطر نشان کرد: خراسان جنوبی با وجود جمعیت اندک و برخورداری کمتر، در این جمع حرف اول را می زند.
وی در پایان تلاش های دستگاه های اجرایی، همت مردم و اقدامات ستاد عتبات عالیات استان را قابل تقدیر خواند و از همه بابت تعامل های صورت گرفته، تشکر کرد.
تعداد بازدید: 187
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal