۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/02/23 جرایم تعزیراتی برای صنوف متخلف، شدید و سنگین است
جرایم تعزیراتی برای صنوف متخلف، شدید و سنگین است
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: صنوف استان مراقب باشند جرایم تعزیراتی بازنگری و اصلاح شده و جریمه‌های جدید نسبت به قبل بسیار متفاوت و سنگین تر است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ اشرفی با بیان این مطلب در گفتگوی ویژه خبری شبکه خاوران خاطر نشان کرد: هیچ کالایی بدون طی تشریفات قانونی حق افزایش قیمت ندارد.
وی با اشاره به قیمت های جدید کالاهای اساسی که توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام شده، تصریح نمود: افزایش قیمت در سایر کالاها به بهانه تغییر نرخ  اقلام اعلام شده به هیچ وجه مورد تأیید نیست.
به گفته وی؛ هر گونه افزایش و تغییر قیمتی باید از طریق مبادی قانونی و با طی تشریفات رسمی خود اعمال شود.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان این که گزارش تخلفات با جدیت پیگیری می شود، اظهار داشت: شهروندان، هرگونه تخلفی را از طریق شماره تلفن‌های 135  تعزیزات و 124 صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند تا توسط تیم های بازرسی اداره کل صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی بررسی شود.
اشرفی با تأکید بر این که افزایش قیمت تنها در صورت تأیید در ستاد تنظیم بازار کشور امکان پذیر است، گفت: شهروندان غیر از این اقلامی که از طریق سازمان حمایت اعلام شده هر گونه افزایش قیمتی را اطلاع دهند، قطعاً با برخوردهای شدیدی همراه خواهد شد.
وی با بیان این که اصناف خراسان جنوبی، منصف و شریفند، خاطرنشان کرد: اصناف بدانند جرایم تعزیرات بازنگری و اصلاح شده و ارقام نسبت به قبل متفاوت است لذا مراقب باشند که شرمنده همشهریان نشویم.
سخنگوی طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها در استان با بیان اینکه هر کالایی باید به همان قیمت درج شده روی آن،  فروخته شود وگرنه تخلف است، متذکر شد: نرخ مبنا برای محاسبه و نظارت بر روی کالاهای جدید درج شده و ذخایری که از قبل در انبارهاست باید به قیمت قبل فروخته شود.
اشرفی در بخش دیگری از سخنان خود از اختصاص مبلغ یارانه به افراد مختلف گفت و اظهار داشت: افرادی که به هر نحوی به دهک‌بندی خود اعتراض دارند، می‌توانند از طریق سامانه جامع رفاه ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتراض شان را ثبت کنند.
به گفته وی؛ درصورت تأیید اطلاعات اعلامی، یارانه افراد جبران خواهد شد.
وی تصریح نمود: افرادی که از گذشته به هیچ عنوان یارانه دریافت نمی کردند باید منتظر بمانند، سازمان هدفمندی یارانه ها به زودی سامانه ای را معرفی خواهد کرد و چنانچه مشمول یارانه شدند حق آنها ضایع نخواهد شد و تمام دوره به آنها پرداخت خواهد شد.
تعداد بازدید: 30
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal