۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/02/22 در زمینه تأمین کالاهای اساسی در استان هیچ مشکلی نداریم
در زمینه تأمین کالاهای اساسی در استان هیچ مشکلی نداریم
استاندار خراسان جنوبی گفت: در زمینه تأمین کالاهای اساسی در استان، هیچ مشکلی نداریم.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: استان از تولید ‌کننده‌های مرغ و تخم مرغ کشور است و در حال حاضر در این زمینه با حدود هزار و 500 تن مرغ ذخیره سازی شده در انبار‌ها، در شرایط اشباع هستیم.
وی طی گزارش مبسوطی از روند اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها تصریح نمود: در این طرح هیچ یارانه ای حذف نمی شود بلکه یارانه ها به شهروندان پرداخت می شود.
استاندار با ذکر این نکته که در تمام دنیا یارانه ها به تولیدکننده، مصرف کننده یا زنجیره واسط اختصاص می یابد، گفت: در ایران به جهت ریل گذاری اشتباهی که از ابتدای کار صورت گرفته، یارانه ها به واردکننده پرداخت شده است.
قناعت متذکر شد: با این اشتباه، علیرغم این که همه ساله افزایش یارانه ها را در سطوح مختلف شاهد بودیم اما این یارانه ها به دست جامعه هدف نرسیده و در سفره مردم تأثیری نداشته است.
وی با تأکید بر این که با این شیوه اشتباه، فقیر فقیرتر و سرمایه دار ثروتمندتر شده، اظهار داشت: در حال حاضر، حدود 10 تا 15 میلیون نفر از مردم در کشور‌های ازبکستان، عراق و ... از آرد یارانه ای ایران استفاده می‌کنند.
استاندار، اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها را اقدامی بسیار سخت و دشوار خواند و خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح و ساماندهی وضعیت پرداخت یارانه ها، قدرت خرید حدود 6 تا 8 میلیون نفر از دهک‌های پایین جامعه بالا می‌رود.


قناعت تأکید کرد: در این طرح، چون نقدینگی به جامعه تزریق نمی شود، نه تنها افزایش تورمی رقم نخواهد نخورد، بلکه طی چند ماه آینده، شاهد کاهش تورم در کشور خواهیم بود.
وی با اشاره به مزایای اجرای این طرح، متذکر شد: مهمترین هدف در این طرح، حذف دلالان و واسطه‌ها و توزیع عادلانه یارانه‌هاست.
استاندار با اشاره به این که حدود 45 تا 65 درصد گندم و غلات دنیا در روسیه و اوکراین تولید می شود،تصریح نمود: افزایش قیمت جهانی آرد و گندم، متأثر از جنگ بین این دو کشور است.
قناعت تأکید کرد: تصمیم نظام بر این است که با اجرای طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه‌ها و استفاده از ظرفیت های داخلی، اجازه ندهد شرایط کشور،دستخوش تحولات جهانی شود.
به گفته وی؛ همراهی سران سه قوه و نیروهای مسلح ، پشتوانه اجرای این طرح است.
استاندار ، مهمترین دلیل مطلوب و مؤثر بودن این طرح را جوسازی های دشمنان عنوان کرد و گفت: هر نوع تغییری با مقاومت هایی همراه است و به ویژه این که مردم نگران آینده هستند.
قناعت متذکر شد: در موقعیت فعلی مسئولان وظیفه دارند با اطلاع رسانی مناسب و اقناع سازی مردم درخصوص مواهب اجرای این طرح، به آرام شدن شرایط و اطمینان خاطر مردم کمک کنند.
تعداد بازدید: 53
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal