۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/02/22 هماهنگی و همدلی بین قوای سه گانه، بسیج و سپاه در کشور کم نظیر و بی سابقه
هماهنگی و همدلی بین قوای سه گانه، بسیج و سپاه در کشور کم نظیر و بی سابقه
استاندار خراسان جنوبی گفت: هماهنگی و همدلی بین قوای سه گانه، دولت، بسیج و سپاه در کشور کم نظیر و بی سابقه است.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در کارگروه بسیج سازندگی استان که با حضور سردار زهرایی رئیس بسیج سازندگی کشور برگزار شد، خاطرنشان کرد: همین اتحاد و همدلی بین تمام نیروهای دولتی، بسیج و سپاه، در خراسان جنوبی هم وجود دارد که باید از این فرصت طلایی بهترین استفاده را برای توسعه و پیشرفت همه جانبه استان ببریم.
وی با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی باید فرصت همدلی بین مسئولان را غنیمت شمرده و عقب ماندگی های چندین ساله استان را جبران کنند، تصریح نمود: این فضای همدلی و همراهی باید برای کمک به کم کردن مشکلات مردم و توسعه و آبادانی بخش های محروم به بهترین شکل ممکن مورد توجه همه متولیان امور در استان باشد.
به گفته وی؛ با توجه به فضای خوبی که در کشور بین سپاه، بسیج و دولت وجود دارد، بهترین فرصت برای خدمت رسانی به مردم و جهش دادن به توسعه استان است که نباید این فرصت طلایی را از دست بدهیم.
استاندار در ادامه به مهمترین مصوبات این کارگروه اشاره کرد و ضمن تبریک سالروز تأسیس بسیج سازندگی و خداوقوت به همه نیروهای مخلص و جهادی خراسان جنوبی، ادامه داد: یکی از رزمایش های بزرگ خدمت به مردم در هفته بسیج سازندگی، رزمایش جهادگران فاطمی است که در خراسان جنوبی نیز این رزمایش با حضور گروه های جهادی مختلف در سراسر استان در حال برگزاری است.
قناعت افزود: استانداری و فرمانداری ها از ارائه هر نوع کمک برای برگزاری هر چه بهتر این رزمایش، دریغ نخواهند کرد.
وی همچنین در خصوص مصوبه اختصاص بخشی از اعتبارات تبصره 16 برای محرومیت زدایی به بسیج سازندگی در استان، گفت: در این خصوص نیز همسویی کامل را با بسیج سازندگی خواهیم داشت.
استاندار در خصوص نصب پنل های خورشیدی در استان برای کمک به اقتصاد خانوارهای کم برخوردار توسط بسیج سازندگی نیز متذکر شد: مدیران و متولیان امر، به قید فوریت نسبت به شناسایی خانوارهایی که آمادگی برای نصب این پنل ها دارند، اقدام نموده و نتیجه را به کارگروه اعلام کنند.
قناعت با بیان اینکه حمایت از گروههای جهادی در سال 1401 جزو برنامه های استانداری است، اظهارداشت: نگاه دولت به گروه های جهادی، نگاه و توجهی ویژه و خاص است و در استان نیز همین نگاه ویژه وجود دارد.
وی در خصوص موضوع تأمین زمین احداث قرارگاه جهادی و ساخت بیمارستان 100 تختخوابی توسط سپاه در استان نیز گفت: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری جلسه ای را ویژه و فوری برای این موضوع با مدیرکل راه و شهرستازی استان برگزار کنند و نسبت به تأمین زمین مورد نیاز اقدام شود.
استاندار با اشاره به برگزاری نمایشگاه معرفی صنایع دستی و اشتغال های خرد و خانگی ایجاد شده توسط بسیج و همچنین  کلاس های آموزشی ویژه این موضوع، قول مساعد داد و افزود: در خصوص پروژه های مشترک بین شرکت آب منطقه ای و بسیج سازندگی، روند کار با همان شتاب قبلی برای آبرسانی به روستاهای محروم و دورافتاده استان صورت گیرد.
قناعت در خصوص همکاری جهاد سازندگی استان با بسیج سازندگی برای اجرای طرح آبخیزداری نیز یادآور شد: این طرح نیز یک فرصت طلایی برای استان است که باید نهایت استفاده از آن برای کمک به توسعه استان در بخش کشاورزی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه در خصوص محرومیت زدایی یک نگاه یکپارچه و متوازن در استان مد نظر است، گفت: برخی طرح های نیمه کاره دولت در استان که روی زمین مانده با همکاری بسیج سازندگی و با اولویت و اهمیت موضوع به اتمام خواهد رسید.
به گفته وی؛ در خصوص شناسایی محله حاشیه شهر برای راه اندازی قرارگاه توسط بسیج سازندگی و محرومیت زدایی از آن محله، گفت: یک  تیم اجرایی حرفه ای و قوی کار را در دست بگیرد و نقاطی که معرفی می شود با اولویت و ضرورت کار را پیش ببرند.
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal