۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/02/22 پیشتازی استان در زمینه کمک به عتبات عالیات
پیشتازی استان در زمینه کمک به عتبات عالیات
استاندار خراسان جنوبی گفت: خراسان جنوبی در زمینه کمک به عتبات و عالیات پیشتاز است و در صدر استان‌های نخست کشور قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در دیدار با رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات کشور، صحبت هایش در این نشست را در دو بخش تکالیف استان در بحث ساخت عتبات و مدیریت زمان یک ماهه برای برگزاری راهپیمایی و رزمایش بزرگ اربعین ارائه کرد.
وی با تأکید بر این که مردم خراسان جنوبی ولایت‌مدار و دین‌ دارند و با وجود این که نسبت به دیگر استان‌ها، سطح درآمدی کمتری دارند، در زمینه ساخت و ساز و کمک به عتبات عالیات همیشه پیشتازند، متذکر شد: این موضوع نشان می دهد که  عشق و علاقه وافر به خاندان عصمت و طهارت و اهل بیت(ع) در مردم استان موج می‌زند.
استاندار با ذکر این نکته که بیشتر کمک‌های خراسان جنوبی به عتبات و عالیات مردمی است، تصریح کرد: این کمک ها به صورت خودجوش انجام می شود و این روند با توجه به فضای معنوی و دینی حاکم بر مردم استان ادامه خواهد داشت و ما در این موضوع فقط تسریع کننده و هماهنگ کننده هستیم.
قناعت خاطرنشان کرد: کمک‌های خراسان جنوبی به بازسازی عتبات به همان شدت و حدت گذشته ادامه خواهد داشت و با استفاده از تمام ظرفیت‌های استان در زمینه ساخت و ساز عتبات و عالیات کمک خواهیم کرد.
وی اظهار داشت: در زمینه برگزاری مراسم اربعین هم در زمینه زیرساخت‌ها و هم در زمینه خدمت‌رسانی به زائرین در خدمت شما خواهیم بود.
استاندار با بیان اینکه از مجموع 52 موکب خراسان جنوبی در زمان برگزاری اربعین، 44 موکب در کشور عراق و 8 موکب در داخل استان فعال خواهند بود، تأکید کرد: تلاش ما این است که بهتر از سال قبل بتوانیم در این موکب‌ ها خدمات ارائه کنیم.
قناعت ادامه داد: برگزاری باشکوه مراسم اربعین به عنوان رزمایش جهان تشیع و محبان اهل بیت(ع) اثرات و برکات زیادی برای جهان اسلام و نیز کشور عراق و ایران دارد لذا فراهم کردن شرایط، تکلیف دینی و شرعی و حتی وظیفه ادارای و انسانی ما است.
وی با اشاره به اینکه منافع ملی در توجه به این خاندان و عتبات است، تصریح کرد: این همه تحریم‌ها و فشارهایی که نظام سلطه علیه ما ایجاد می‌کند به دلیل توجه و نگاه آرمانی مردم عزیز ایران به این خاندان است.
استاندار متذکر شد: دکترین اصلی دفاعی ما علاوه بر سلاح‌ها و جنگ افزار‌های دفاعی پیشرفته‌ ای که در کشور داریم، خاندان عصمت و طهارت(ع) هستند.
قناعت با تأکید براینکه همه دنیا و هم آخرت ما به اهل بیت(ع) گره خورده، اظهار داشت: جلسات برنامه‌ریزی مراسم اربعین از چندی قبل در خراسان جنوبی شروع شده تا بهترین خدمات‌ دهی را به زائران داشته باشیم.
شایان ذکر است: در پایان این نشست از مستند روایت عاشقی رونمایی شد.
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal