۱۴۰۰ دوشنبه ۵ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1400/06/23 ستاد ساماندهی امور جوانان،راهکاری برای استفاده از ظرفیت جوانان
ستاد ساماندهی امور جوانان،راهکاری برای استفاده از ظرفیت جوانان
استاندار خراسان جنوبی، ستاد ساماندهی امور جوانان را راهکاری برای استفاده هر چه بهتر از ظرفیت جوانان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ حمید ملانوری با بیان این مطلب در ستاد ساماندهی امور جوانان استان خاطرنشان کرد: جوانان جزو سرمایه های ارزشمند کشور می باشند اما هنور نتوانسته ایم از این ظرفیت به درستی استفاده کنیم.
به گفته وی؛ ستاد ساماندهی امور جوانان به منظور جبران این نقیصه راه اندازی شده است.
وی با اشاره به راه اندازی ابتکاری ستاد توسعه خاوران و تأیید شدن آن توسط رئیس جمهور و برخی از وزرا تصریح نمود: یکی از منایع بسیار مهمی که در این ستاد مورد توجه قرار گرفته، منابع انسانی و به ویژه جوانان هستند و بهره گیری از این ظرفیت باعث شده تا این ایده موفق عمل نماید و به عنوان الگو مورد بهره برداری قرار گیرد.
استاندار با تأکید بر این که انتخاب عناوین سال های اخیر از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بر پایه مباحث معیشتی - اقتصادی یا در حوزه فرهنگی – اجتماعی، نشان دهنده اهمیت این مسائل می باشد، متذکر شد: در همین راستا ستاد توسعه خاوران بر محور شعار سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که بسیار کارگشا و نسخه شفا بخش کشور می باشد، شکل گرفته است.
ملانوری با بیان این که حرف ما در ستاد توسعه خاوران که از ابتدای امسال وارد فاز اجرایی شده، این است که توان مالی دولت پایین تر از بخش خصوصی است، گفت: توان دولت ، توان سازمانی ، تشکیلاتی، رهبری، راهبردی، مدیریتی و نظارتی است و با امکاناتی که در اختیار دارد، می تواند بخش خصوصی را پشتیبانی نماید .
وی با اشاره به ظرفیت های کم نظیر استان در زمینه های معدنی، گردشگری ، کشاورزی و مرز تأکید کرد: ستاد توسعه خاوران برای بهره برداری هر چه بیشتر از این ظرفیت ها و نیز شکستن بروکراسی های اداری شکل گرفته و هدفش این است که قدرت ریسک پذیری مردم را بالا برده و توان و ظرفیت آنها را به میدان بیاورد.
استاندار اظهار داشت: توسعه و ترویج تفکر توسعه ای باید در استان با قدرت دنبال شود زیرا اگر این تفکر در دولت و اقشار مختلف مردم شکل گیرد،توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه شکل خواهد گرفت.
ملانوری افزود: باید با اتخاذ روش هایی مناسب، مردم را جهت ورود به عرصه سرمایه گذاری ترغیب کنیم، چرا که ثروت و دارایی های خراسان جنوبی باید ابتدا در دسترس مردم خود استان قرار گیرد.
به گفته وی؛ از ابتدای امسال تاکنون بخش خصوصی حدود 5 هزار میلیارد تومان در استان سرمایه گذاری کرده است.
استاندار متذکر شد: در سفر رئیس جمهور محترم به استان، عرض کردم در صورت حمایت دولت و با استفاده از ظرفیت های این جغرافیای زرخیز، در بازه زمانی 3تا 4 ساله تعداد 9 شهرستان کم بر خوردار استان از محرومیت خارج می شوند.
ملانوری تأکید کرد: جوانان به ویژه اعضای شورای مشورتی باید در حوزه توسعه استان ورود پیدا کنند.
شایان ذکر است: در پایان این جلسه، با امضای استاندار، اعتبارنامه برخی از سمن ها تقدیم و از اساتید عضو ستاد ساماندهی و جوانان عضو ستاد تجلیل شد.
تعداد بازدید: 235
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal