۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/12/04 پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت" روز مهندسی"
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت" روز مهندسی"
به نام خدا
با تأملی کوتاه در زندگی بشر، می‌توان دریافت که انسان‌ها همواره در طول تاریخ، سعی داشته اند با ساختن ابزارهایی مناسب و متناسب، زمینه زندگی بهتر و ایمن‌تر را برای خود فراهم کنند. بعدها با پیشرفت های علمی، کاربردهای خلاقانه و بر اساس اصول فنی در طراحی ساختارها، ماشین‌ها، ابزار یا فرایندهای ساخت و تولید امکانات مورد نیاز بشر، وجود افرادی با دانش فنی و کاربلد را الزامی کرد، مهندسین متخصص و متعهدی که توانسته اند در بسیاری از عرصه ‌های زندگی از بخش مسکن، کشاورزی، پزشکی، صنعت و آموزش گرفته تا مسائل امنیتی، اجتماعی، فرهنگی و زیست ‌محیطی، نقشی بسزا ایفا نمایند.
بدون تردید نیاز جامعه امروز به مهندس و تفکر مهندسی غیرقابل انکار است، مهندسین می‌توانند با استفاده از حداقل امکانات موجود، نیازهای خُرد و کلان را در کمترین زمان و با حداکثر بهره‌وری بر طرف سازند و به این ترتیب در توسعه و آبادانی کشور و رفاه مردم بسیار مؤثر باشند.
در تعریف و تمجید از جایگاه این سربازان سازندگی، همین بس که سالروز ولادت دانشمند فرزانه و هوشمند"خواجه نصیرالدین طوسی"در تقویم مناسبت های ملی، روز مهندس نام گرفته تا فرصتی برای گرامیداشت جایگاه پیشگامانِ بستر فنی و علمی توسعه و سازندگی در کشور باشد.
واقعیت این است که امروزه با توجه به قرار گرفتن خراسان جنوبی بر مدار توسعه همه جانبه در راستای بهره برداری از ظرفیت های بی بدیل خدادادی، و بالطبع افزایش میل جامعه به برخورداری از محیطی زیبا، پرنشاط و ایمن برای زندگی و نیز لزوم آمادگی همیشگی برای مهار و کنترل کم هزینه حوادث و بلایای طبیعی در منطقه ای که متأسفانه به جهت اقلیم و موقعیت جغرافیایی، با تعدد و تنوع حوادث و بلایای طبیعی مواجه بوده و به عنوان استانی حادثه‌خیز شناخته می شود، وجود مهندسین خوش فکر و با استعداد، سرمایه ای ارزشمند به شمار می رود، قشر متعهد و متخصصی که با استفاده از فناوری های نوین و خلاقانه،دانش و تجربه خود را در اختیار سازندگی و پیشرفت خراسان جنوبی قرار دهند و آینده ای روشن، بر مدار موفقیت و به دور از تبعات جبران ناپذیر حوادث و سوانح، برای فرزندان این مرز و بوم رقم بزنند.
اینجانب ضمن تبریک روز مهندسی به جامعه مهندسان توانمند ایرانی که در اَدای سهم خود در پیشرفت و تعالی کشور از هیچ جدیتی فروگذار نکرده اند، زحمات تلاشگران عرصه مهندسی خراسان جنوبی را پاس داشته، توفیقات روزافزون این قشر پرتوان را در کمک به توسعه و پیشرفت استان از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

حمید ملانوری شمسی
استاندار خراسان جنوبی
تعداد بازدید: 111
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal