۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/10/23 برای بازگشایی مرز یزدان آمادگی کامل داریم
برای بازگشایی مرز یزدان آمادگی کامل داریم
استاندار خراسان جنوبی گفت: به لحاظ تجهیزات، امکانات و نیرو،  برای بازگشایی مرز یزدان آمادگی کامل داریم.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در گفتگوی صوتی و تصویری با والی استان فراه افغانستان خاطر نشان کرد: مرز یزدان، طی سال های گذشته، کمک های خوبی به مباحث تجاری دو کشور کرده اما متأسفانه الان تعطیل می باشد.
وی با اشاره به ارتباط جاهد والی فراه با دولت افغانستان تصریح نمود: شما می توانید با استفاده از این ظرفیت، از دولت بخواهید نسبت به بازگشایی این مرز مساعدت نماید.
به گفته وی؛ فعالیت دوباره مرز یزدان، موافقت دولت افغانستان را لازم دارد.
استاندار با اشاره به مرز مشترک طولانی دو استان خراسان جنوبی در ایران و فراه در افغانستان، زمینه های افزایش تعاملات دو کشور را تشریح کرد.
ملانوری درخصوص تشکیل کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین خراسان جنوبی و فراه گفت و متذکر شد: اعضای این کمیسیون می توانند از بخش دولتی و خصوصی اقتصادی استان تأمین شوند.
وی شکل گیری هر چه سریع تر این کمیسیون و برگزاری نشست ها و جلساتی برای حل و فصل مسایل موجود در راستای ارتقاء سطح مراودات دو کشور را خواستار شد.
به گفته وی؛ افزایش مراودات تجاری بین فعالان و تشکل‌های اقتصادی دو طرف مثل اتاق های بازرگانی، صنایع و تعاون، شرکت فعالان اقتصادی در رویدادهای نمایشگاهی و همچنین برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در فراه از جمله اقدامات مهمی است که می تواند به توسعه اقتصادی دو کشور منجر گردد.
استاندار به اشتراکات فرهنگی و مذهبی دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: با عنایت به این موضوع، همکاری های علمی و فرهنگی و تبادل استاد و دانشجو بین دو منطقه نیز می تواند زمینه های تعامل دو استان را افزایش دهد.
ملانوری با تأکید بر نقش چشمگیر گذرگاه‌ های مرزی ماهیرود در افزایش تبادلات اقتصادی، برای حل مشکلات تأخیر در تخلیه بار کامیون های سوخت ایرانی در گمرک ابونصر فراهی پیشنهاداتی ارائه کرد.
وی از برنامه های استان برای تکمیل زیرساخت های ماهیرود گفت و توجه افغانستان به این منطقه مرزی را خواستار شد.
استاندار ضمن اشاره به ظرفیت های درمانی قابل توجه در استان تأکید کرد:خراسان جنوبی برای پذیرش توریست درمانی استان فراه اعلام آمادگی می نماید.
ملانوری در پایان این مذاکرات تصویری، والی فراه و سایر مدیران این ولایت را برای سفر به استان خراسان جنوبی به صورت رسمی دعوت کرد.
تعداد بازدید: 68
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal