۱۳۹۹ يکشنبه ۲۸ دي
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/10/23 گفتگوی صوتی و تصویری استاندار خراسان جنوبی با والی فراه
گفتگوی صوتی و تصویری استاندار خراسان جنوبی با والی فراه
استاندار خراسان جنوبی، امروز و طی ارتباط صوتی و تصویری با والی فراه افغانستان درخصوص افزایش مراودات اقتصادی دو کشور گفتگو می کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری در این گفتگوی صوتی و تصویری با جاهد، والی فراه افغانستان به ظرفیت های استان اشاره خواهد کرد.
وی زمینه های افزایش تعاملات دو کشور را نیز با عنایت به مرز مشترک طولانی دو استان خراسان جنوبی در ایران و فراه در افغانستان تشریح می کند.
استاندار در این گفتگو، درخصوص تشکیل کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی بین خراسان جنوبی و فراه و تعیین اعضای این کمیسیون از بخش دولتی و خصوصی اقتصادی استان، افزایش مراودات تجاری بین فعالان و تشکل‌های اقتصادی دو طرف مثل اتاق های بازرگانی، صنایع و تعاون، شرکت فعالان اقتصادی در رویدادهای نمایشگاهی و یا برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در فراه پیشنهاداتی ارائه می کند.
با توجه به اشتراکات فرهنگی و مذهبی دو کشور، ملانوری همکاری های علمی و فرهنگی و تبادل استاد و دانشجو بین دو منطقه را نیز خواستار می شود.
تأکید بر نقش چشمگیر گذرگاه‌ های مرزی ماهیرود و یزدان در افزایش تبادلات اقتصادی و تلاش برای از سرگیری فعالیت مرز یزدان ، درخواست برای حل مشکلات اخیر تأخر در تخلیه بار کامیون های سوخت ایرانی در گمرک ابونصر فراهی با هدف تسهیل در مراودات اقتصادی دو طرف و رفع مشکلات پروژه احداث محور ماهیرود( میل 78) به فراه، از دیگر موضوعاتی است که در این گفتگوی صوتی و تصویری مورد رایزنی قرار می گیرند.
با توجه به ظرفیت های درمانی موجود، استاندار برای پذیرش توریست درمانی استان فراه نیز اعلام آمادگی خواهد کرد.
دعوت رسمی از والی فراه و سایر مدیران ولایت برای سفر به استان خراسان جنوبی از دیگر برنامه های این دیدار تصویری است.
تعداد بازدید: 82
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal