۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/08/05 پیام سرپرست استانداری خراسان جنوبی به مناسبت "هفته پدافند غیر عامل"
پیام سرپرست استانداری خراسان جنوبی به مناسبت "هفته پدافند غیر عامل"

به نام خدا

زندگی انسان ها همواره با وقوع حوادث و مخاطراتی عجین است که منشأ طبیعی یا انسانی دارند، لذا لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون ماندن از این خطرات احتمالی همیشه مورد توجه و تأکید بوده و هست، به همین دلیل دفاع را ضامن استقلال ، آزادی و امنیت یک ملت و حکومت دانسته اند.
اصل مهمی که در دو قالب نظامی و غیرنظامی عملیاتی می شود و از این بین پدافند غیرعامل یا دفاع غیرنظامی به عنوان اقدامی پیشگیرانه، همچون چتری منافع ملی و سرمایه های انسانی کشور را در برابر تهدیدات کالبدی، سایبری، زیستی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی حفظ می کند.
نظر به جایگاه رفیع پدافند غیرعامل در مراقبت از امنیت و با عنایت به تأکیدات رهبر معظم انقلاب به این امر حیاتی، می طلبد همه آحاد جامعه، مسئولان دستگاه های اجرایی و کارشناسان مرتبط به این علم مجهز گردند و آن را در کلیه برنامه ریزی ها سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
در همین راستا هفته پدافند غیرعامل –پنجم تا دوازدهم آبان ماه 1399- با شعار " مقاومت فعال، تاب آوری حیرت انگیز، ایران قوی " فرصت ارزشمندی برای فرهنگ سازی و ترویج گفتمان این رویکرد برای کلیه اقشار جامعه است لذا اینجانب ضمن تبریک این هفته به فعالان این عرصه، توفیق روزافزون همگان را در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و فرهنگ سازی در خصوص ضرورت بکارگیری اصول پدافند غیر عامل را از خداوند متعال مسئلت دارم.
امید که با رعایت الزامات و ملاحظات پدافند غیرعامل در کلیه طرح ها، پروژه ها و زیرساخت های توسعه شهری و همچنین مراکز و سامانه های مهم و اقتصادی، استان را از هرگونه آسیب مصون داریم.

ناصر خوش خبر
سرپرست استانداری خراسان جنوبی
تعداد بازدید: 144
امتیازدهی
میانگین امتیازها:1 تعداد کل امتیازها:1

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal