۱۳۹۹ پنج شنبه ۱ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/07/20 شتاب فزاینده در روند توسعه فضاهای آموزشی در مناطق کمتر برخوردار
شتاب فزاینده در روند توسعه فضاهای آموزشی در مناطق کمتر برخوردار
استاندار خراسان جنوبی از شتاب فزاینده در روند توسعه فضا های آموزشی در مناطق کمتر برخوردار استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب در مراسم کلنگ زنی مدرسه شبانه روزی طبس مسینا در شهرستان درمیان خاطرنشان کرد: با توجه به نیازسنجی های ناشی از بررسی های صورت گرفته، موضوع تأمین فضاهای آموزشی در مناطق کمتر برخوردار در اولویت های استان دیده شد.
وی ادامه داد: در همین راستا پیگیری های درخصوص تأمین منابع مورد نیاز برای رفع این دغدغه انجام شد و طی دو سال گذشته برای تحقق این برنامه از ظرفیت های دولتی، خیرین، نهادهای حاکمیتی و سازمان های اقتصادی تابع دولت استفاده کردیم.
استاندار با اشاره به شرایط استان و جمعیت اندک ساکن در برخی روستاها گفت: جمعیت اندک دانش آموزان مانع از این بود که در همه روستاها مدرسه احداث شود لذا برای ایجاد مجتمع های شبانه روزی در مناطق مختلف برنامه ریزی کردیم.
معتمدیان افزود: در همین راستا چند روز پیش به همت سازمان صنایع ملی مس ایران، مجتمع شبانه روزی حاجی آباد زیرکوه کلنگ زنی شد و امروز هم عملیات اجرایی احداث مدرسه شبانه روزی طبس مسینا را آغاز نمودیم.
وی تأکید کرد: با پیگیری های که انجام گرفت سازمان صنایع ملی مس ایران، مبلغ 5 میلیارد تومان برای احداث این دو مجموعه آموزشی هزینه خواهد کرد.
به گفته وی؛ با مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و تزریق منابع مالی مورد نیاز، فاز اول این دو پروژه با سرعت اجرا می شود.
استاندار در ادامه به تشریح هدف گذاری های استان در زمینه فضاهای آموزشی پرداخت و گفت: به زودی جشن خاتمه وجود سیستم های گرمایشی غیر استاندارد از کلاس های درس را برگزار می کنیم.
معتمدیان تأکید کرد: با این اقدام، مهمترین دغدغه مسئولان و خانواده ها از سیستم های غیراستاندارد و حوادثی که طی سال های اخیر رقم زده، برطرف می گردد.
وی ادامه داد:علاوه بر این به زودی شاهد برگزاری جشن حذف مدارس کانکسی در استان نیز خواهیم بود.
استاندار با تأکید بر این که سیاست نظام مقدس جمهوری اسلامی، توجه ویژه به مناطق کمتربرخوردار است، اظهار داشت: با سیاست گذاری هایی که انجام شده و با همت و هم افزایی مدیران، برنامه حذف محرومیت از مناطق کمتر برخوردار استان با سرعت در حال انجام است.
معتمدیان در تبیین اقدامات استان در راستای محرومیت زدایی به انعقاد تفاهم نامه هایی با دستگاه های حاکمیتی کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، قرارگاه بسیج سازندگی و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) برای توسعه شهرستان های مرزی نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه در جریان سفر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در 15 مهر سال گذشته اشاره کرد.
وی ادامه داد: در شهرستان درمیان هم که بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، به عنوان دستگاه معین محرومیت زدایی تعیین شده، بنیاد علوی به نمایندگی اقدامات قابل توجهی انجام داده است.
به گفته وی؛ مطالعات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در زمینه اجرای پروژه های عمرانی، زیرساختی، آموزشی، بهداشتی، احیای قنوات و... بر اساس سند توسعه میان مدت شهرستان درمیان انجام گرفته است.
استاندار تأکید کرد: علاوه بر اقدامات بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، برنامه های کلان تری نیز توسط دولت در این شهرستان صورت می گیرد.
معتمدیان گفت: برنامه های دولت در زمینه تأمین زیرساخت ها می باشد.
وی سپس به اقدامات صورت گرفته در زمینه گازرسانی، برقرسانی و اجرای مجتمع های آبرسانی اشاره کرد و تصریح نمود: طی یک برنامه دو ساله با تزریق مبلغ 500 میلیارد تومان منابع دولتی و فاینانس داخلی، پروژه تکمیل مجتمع های آبرسانی استان از 12 سال به 2 سال کوتاه می شود.
تعداد بازدید: 125
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal