۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/06/19 تقویت روحیه جهادی باید به همه بدنه دستگاه های اجرایی تسری پیدا کند
تقویت روحیه جهادی باید به همه بدنه دستگاه های اجرایی تسری پیدا کند
استاندار خراسان جنوبی گفت: در راستای خدمت رسانی بهتر، تقویت روحیه جهادی باید به همه بدنه دستگاه های اجرایی تسری پیدا کند.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ معتمدیان با بیان این مطلب در بیست و سومین جشنواره استانی شهید رجایی خاطرنشان کرد: تلاش ما بر این است که فرهنگ خدمت رسانی را به فرهنگ سازمانی تبدیل کنیم و این موضوع باید در بین کارکنان دستگاه های اجرایی نهادینه شود.
وی با تأکید بر این که نهضت خدمت رسانی در استان در حال فراگیر شدن است، تصریح نمود: عملکرد دستگاه های اجرایی در هفته دولت به خوبی نشان دهنده این موضوع بود.
به گفته وی؛ حجم پروژه ها و اعتباراتی که برای تحقق آنها هزینه شده بود، در نوع خود بی سابقه بود و حکایت از تلاش شبانه روزی مدیران در حوزه های مختلف دارد.
استاندار ادامه داد: با توجه به این که این توفیقات در شرایطی بسیار سخت به لحاظ کمبود اعتبارات حاصل شد، لذا انتظار می رود مدیران در راستای شفافیت سازی، خدمات ارائه شده را به مردم اطلاع رسانی نمایند.
معتمدیان با اشاره به ساختار تعریف شده در دستورالعمل های مرتبط با جشنواره شهید رجایی، از خدمات ارزنده دستگاه های اجرایی، نظارتی، امنیتی و نظامی و انتظامی در استان گفت و اظهار داشت: خدمات شایسته و قابل توجهی که در سال 98 صورت گرفت،سبب شد با وجود همه بسترهای ناامنی از جمله مرز طولانی با افغانستان و حضور در مسیر ترانزیتی، خراسان جنوبی، یکی از امن ترین استان های کشور باشد.
وی تأکید نمود: این امنیت موجود در استان، زمینه رشد و توسعه فعالیت های اقتصادی را برای همه دستگاه های اجرایی فراهم نموده است.
استاندار به تشریح توفیقات استان در زمینه های سیاسی، عمرانی، اقتصادی و اجتماعی پرداخت و گفت: در حوزه سیاسی با ادای وظیفه دستگاه های تأثیرگذار، در انتخابات سال گذشته با حضور 67 درصدی مردم، خراسان جنوبی، دومین استان به لحاظ حجم مشارکت مردم و سلامت انتخابات بود.
معتمدیان یادآوری کرد: این استان، همواره به جهت همراهی مردم، تلاش های خیرین، فعالیت های مطلوب مؤسسات خیریه و همت نیروهای جهادی از مناطق پیشرو در حوزه های اجتماعی است.
وی ادامه داد: در حوزه عمرانی نیز با وجود همه محدودیت های مالی و تحریم های ظالمانه سال های اخیر، دستگاه های اجرایی کارنامه درخشانی از خود به جاگذاشتند و این توفقیات همچنان ادامه دارد.
به گفته وی؛ با ریل گذاری های خوبی که صورت گرفته و با استفاده از ظرفیت دستگاه های حاکمیتی و نیز سرمایه گذاری شرکت های کلان اقتصادی از جمله ایدرو، ایمیدرو، شستا و همچنین قرارگاه خاتم الانبیاء، و با تلاش مضاعف مدیران دستگاه های اجرایی، در سال 98، اشتغالزایی مطلوب و پویایی در حوزه اقتصادی را شاهد بودیم .
استاندار متذکر شد: دستگاه های نظارتی نیز ضمن عمل به وظایف خود و صیانت از بیت المال، با مساعدت و همکاری با دستگاه ها به پیشرفت پروژه ها کمک کردند.
معتمدیان با بیان این که در مراسم امروز تعدادی از دستگاه های اجرایی تجلیل می شوند، خاطرنشان کرد: یکی از گزینه های مطرح در این ارزیابی ها، لحاظ کردن نظرات مردم و میزان رضایت مندی آنها از نحوه خدمات دهی دستگاه هاست.
وی با اشاره به تفاوت دو مقوله مطالبه گری و مطالبه سازی اظهار داشت: یکی از مهمترین اهدافی که در استان دنبال شده، این است که مطالبه گری قانون مدارانه و هدفمند را به مردم آموزش دهیم، خوشبختانه در این زمینه توفیقات خوبی حاصل شده و مدیران و رسانه ها کمک کردند تا فرهنگ مطالبه گری در مردم نهادینه شود .
به گفته وی؛ خراسان جنوبی سال گذشته به دلیل رضایت مردم از خدمات ارائه شده، از استان های برتر در سطح کشور بود.
شایان ذکر است: در پایان این مراسم، 18 دستگاه برتر استان در چهار حوزه شاخص های عمومی و اختصاصی بر مبنای گروه بندی(بند ج-1-بخشنامه جشنواره شهید رجایی)، شاخص های عمومی و اختصاصی بر مبنای بالاترین میزان رشد دو ساله، اقدام برجسته در محور برنامه های اصلاح نظام اداری و یا فعالیت های تخصصی دستگاه و همچنین اقدامات برجسته تقدیر شدند.
تعداد بازدید: 118
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal