۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/06/18 جامعه عشایری استان شایسته خدمت هستند
جامعه عشایری استان شایسته خدمت هستند
استاندار خراسان جنوبی گفت: جامعه عشایری استان، شایسته خدمت هستند، لذا باید تمام توان و انرژی خود را در حمایت از این قشر عزیز هزینه کنیم.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با بیان این مطلب در نشست رؤسای ادارات امور عشایری شهرستان های استان، جامعه عشایری را افرادی متدین، سختکوش، بسیار قانع و همراه نظام خواند.
 
وی با تأکید بر این که عشایر، جامعه ای مولد می باشند، خاطرنشان کرد: این افراد پرتلاش در تولید استان، سهم بسزایی دارند و در تأمین امنیت نیز نقش آفرین می باشند.
 
استاندار با تشریح مسایل و مشکلات عشایر استان از اقدامات انجام شده در راستای رفع مطالبات و خواسته های آنها گفت و تصریح نمود: مهم ترین تکلیف ادارات امور عشایری در مناطق مختلف این است که برای رفع نیازهای جامعه هدف خود، طرح و برنامه داشته باشند.
 
معتمدیان ادامه داد: این طرح و برنامه ها ، باید با احصاء کامل مسائل، ارائه راهکارهای لازم برای رفع آنها و با کار کارشناسی تدوین شوند.
 
وی متذکر شد: اداره کل امور عشایری می بایست تجمیع این برنامه ها را به شورای عشایری استان ارائه نماید تا از توان و ظرفیت دستگاه های اجرایی در تحقق اهداف تعیین شده، حداکثر استفاده را ببریم.
 
به گفته وی، با همراهی همه دستگاه های مرتبط می توان مشکلات موجود را به حداقل رساند.
 
استاندار به ظرفیت های موجود در حوزه عشایری استان اشاره کرد و گفت: با بهره گیری از توان شرکت های تعاونی عشایری می توان از این ظرفیت ها به خوبی بهره برداری کرد به نوعی که ارزش افزوده فراوانی برای عشایر عزیز به همراه داشته باشد.
 
معتمدیان اظهار داشت: شرکت های تعاونی که از سرمایه عشایر شکل گرفته اند، می توانند به برخی امور از جمله کشت علوفه در حجم وسیع ورود کنند تا ضمن تأمین علوفه مورد نیاز دام عشایر، نیاز استان را مرتفع نموده به درآمدزایی و کمک به افزایش سرمایه موجود خود کمک کنند.
 
وی بر همراهی استان برای تحقق طرح های پربازده امور عشایری تأکید نمود.
 
شایان ذکر است: در ابتدای جلسه مدیرکل، معاونین و رؤسای ادارات عشایری شهرستان های استان درخصوص مشکلات حوزه فعالیتی خود و اقداماتی که در راستای توانمندسازی عشایر و رفع مسایل موجود انجام شده، توضیحات جامعی ارائه نمودند.
تعداد بازدید: 134
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal