۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/04/09 مهم ترین اولویت ، افزایش نظارت بر اجرای پروتکل هاست
مهم ترین اولویت ، افزایش نظارت بر اجرای پروتکل هاست
استاندار خراسان جنوبی گفت: با توجه به کاهش حساسیت های مردم در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و چالش های ناشی از شیوع بیماری کرونا، مهم ترین اولویت در شرایط فعلی، افزایش نظارت ها بر روند اجرای پروتکل هاست.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با بیان این مطلب در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان خاطرنشان کرد: تشدید نظارت ها از موضوعات اصلی مورد بحث در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا بود.
 
وی با اشاره به 4 لایه نظارتی پیش بینی شده برای شرایط فعلی تصریح نمود: گزارش های مردمی از موارد مثبت و منفی رعایت ضوابط بهداشتی در واحدهای صنفی یکی از راهکارهای پیش بینی شده در این زمینه است.
 
معتمدیان ادامه داد: مردم می توانند موارد تخلف را از طریق سامانه های 190 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و 124 صنعت، معدن و تجارت گزارش نمایند.
 
به گفته وی، نظارت های بعدی توسط بازرسان بهداشتی، صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای نظارتی صورت می گیرد.
 
استاندار سپس به نظارت تخصصی وزارت بهداشت اشاره کرد و عنوان نمود: در حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز نظارت ها توسط دفاتر خدمات سلامت و همچنین کارشناسان و بازرسان حرفه ای بهداشت محیط انجام می شود.
 
معتمدیان با تأکید بر این که در شرایط فعلی مهمترین چالش ها، عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده نکردن از ماسک در مراکز تجمع است که آلودگی ها بیشتر می باشد و در شیوع بیماری مؤثر بوده است.
 
وی متذکر شد: از دیگر نکات مطرح شده در جلسه ستاد ملی کرونا، موضوع مستأجرین بود، بنا به مصوبات گذشته مقرر شده بود قراردادهای اجاره 2 ماه تمدید گردد و بر اساس مصوبه امروز ستاد، در قراردادهایی که جدید منعقد می گردند اضافه اجاره‌بها، نسبت به سال قبل در تهران 25 درصد، در کلانشهرها 20 درصد و در بقیه شهرها تا 20 درصد بیشتر نمی‌تواند لحاظ شود.
 
به گفته وی؛ این مصوبه تا زمانی لازم الاجراست که این حالت اضطرار وجود دارد و به محض اعلام وزارت بهداشت و خروج از این شرایط، مصوبه حداکثر تا 3 ماه قابلیت اجرایی خواهد داشت.
 
استاندار به مهمترین مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا هم اشاره کرد و گفت: بر اساس گزارشات رسیده درخصوص شیوع بیماری و عدم رعایت ضوابط بهداشتی در برخی اماکن تجمعی، مجموعه بازرسی و حوزه بهداشت مکلفند سامانه های 124 و 190 که وظیفه دریافت شکایت های مردمی دارند، را فعال تر نمایند.
 
معتمدیان افزود:اپراتورهای این سامانه ها باید در همه شرایط پاسخگو باشند و تیم های کنترل و بازرسی هم آمادگی لازم برای اقدام را داشته باشند تا به محض دریافت شکایت وارد عمل شوند.
 
وی به تکلیف فرمانداران در این زمینه و فعال تر کردن تیم های نظارتی در همه مناطق نیز اشاره کرد.
 
استاندار در پایان از آخرین گزارشات دانشگاه علوم پزشکی گفت و با اشاره به این که در شرایط فعلی فقط دو شهرستان درمیان و سرایان در استان وضعیت کم خطر دارند، تصریح نمود: شهرستان های بیرجند و طبس از مناطق بسیار پرخطر و با وضعیت قرمز گزارش شده اند.
 
معتمدیان ادامه داد: افزایش آمار بیماران تنفسی و موارد کرونا مثبت می طلبد که نظارت ها افزایش یابد و این موضوع با هم افزایی دستگاه ها کنترل شود.
 
وی از دستورالعمل جدید ستاد ملی مقابله با کرونا و الزامی شدن استفاده از ماسک در برخی مکان ها خبر داد و گفت: دستورالعمل استفاده از ماسک در محل های تجمع و اماکن عمومی از روز 15 تیر لازم الاجراست .
 
به گفته وی، مدت زمان تعریف شده برای این ضابطه در مرحله اول، پایان تیرماه است و برای مراحل بعدی و تمدید آن، بنا به شرایط در جلسات آتی تصمیم گیری خواهد شد.
 
شایان ذکر است: بنا به مصوبه ستاد استانی مدیریت کرونا، تالارها در شهرستان های استان که وضعیت قرمز و نارنجی دارند مجاز به فعالیت نمی باشند.
تعداد بازدید: 86
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal