۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/04/04 پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت « هفته مبارزه با مواد مخدر »
پیام استاندار خراسان جنوبی به مناسبت « هفته مبارزه با مواد مخدر »
بسم الله الرحمن الرحیم
 
امروزه اعتیاد و گسترش مصرف انواع مواد مخدر به صورت یک جریان مخرب فرهنگی و اجتماعی و موثر در محدود کردن روابط خانوادگی، افزایش خشونت، سرقت، قتل، گسترش طلاق، کاهش ازدواج و... درآمده است و مبارزه با این پدیده شوم یکی از مهم‌ترین عوامل در کاهش آسیب‌های اجتماعی محسوب می‌شود.
 
نظام جمهوری اسلامی ایران طی 4 دهه، علیرغم این که خود یکی از قربانیان این پدیده بوده است، مقابله با این معضل شوم را در دستور کار قرار داده و با تقدیم هزاران شهید والامقام و جانباز سرافراز، نقش بی نظیری در مسیر مقابله با فراگیر شدن قاچاق و سوء مصرف مواد مخدر در منطقه و عرصه های بین المللی ایفا نموده است.
 
استان پهناور خراسان جنوبی نیز به دلیل قرار گرفتن در مسیر دو کریدور اصلی ترانزیتی کشور، با این پدیده دست و پنجه نرم می کند و تقدیم 103 شهید و 181 جانباز، گواهی بر این موضوع است.
 
رشد 76 درصدی کشفیات از ابتدای سال جاری تا کنون، حاکی از اشراف اطلاعاتی، انتظامی و مرزبانی در استان بوده که شایسته تحسین و تقدیر است و باید توجه داشت که انجام اقدامات مقابله‌ای در خراسان جنوبی، اقدام در سطح ملی محسوب می‌شود، زیرا عمده کشفیات مواد مخدر، مربوط به محموله‌هایی است که به صورت عبوری و ترانزیتی از استان می‌گذرد.
 
مع الوصف، لزوم دغدغه مندی، مشارکت موثر و حداکثری مسئولین، نخبگان، مراکز علمی و دانشگاهی، سازمان های مردم نهاد و سایر اقشار جامعه در راه مبارزه با مواد مخدر به ویژه توجه به رویکرد پیشگیری از اعتیاد به منظور تحقق اجتماعی شدن امر مبارزه، باید مورد توجه قرار گیرد.
 
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و ایثارگری جانبازان عرصه مبارزه با مواد مخدر در استان خراسان جنوبی، فرارسیدن «هفته مبارزه با مواد مخدر» را گرامی داشته و از مجاهدت همه دستگاه ها و نهادهای ستادی، اجرایی، نظامی، امنیتی، قضایی، اطلاعاتی و... عضو شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان، صمیمانه قدردانی می نمایم.
 
امیدوارم حاصل این تلاش ها، برخورداری جامعه ای عاری از اعتیاد و افزایش روزافزون نشاط، تحرک اجتماعی و تحکیم بنیان خانواده باشد.

محمد صادق معتمدیان
استاندار خراسان جنوبی
تعداد بازدید: 72
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal