۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/02/29 رونق همه جانبه روستاها در سایه توسعه زیرساخت های ارتباطی
رونق همه جانبه روستاها در سایه توسعه زیرساخت های ارتباطی
استاندار خراسان جنوبی تأکید کرد: بهره برداری از زیرساخت های ارتباطی، توسعه همه جانبه روستاها را به همراه دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، معتمدیان با بیان این مطلب در مراسم دسترسی بیش از 1500 روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات که بر بستر اینترنت و به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد، گفت: با استفاده از ظرفیت اینترنت در حوزه های تجارت الکترونیک، فروش محصولات باغی و زراعی، گردشگری، سلامت و آموزش، می توان اشتغال ایجاد کرد و افزایش درآمد را برای روستاییان عزیز رقم زد.

وی که به نمایندگی از تمامی استانداران کشور، روبان افتتاح پروژه اتصال 1500 روستا به شبکه ملی اطلاعات را در روستای سیدان قیچی کرد، خدمات دولت در زمینه توسعه روستاها را قابل تحسین خواند.

استاندار سپس به تشریح شرایط استان از حیث برخورداری از زیرساخت های ارتباطی پرداخت و گفت:در حال حاضر وضعیت ارتباطی 29 شهر استان کامل شده و وزارت ارتباطات در تمام شهرها در حال توسعه ظرفیت فیبر نوری است.

معتمدیان افزود: در حال حاضر 96 درصد روستاهای با بیش از 100 خانوار استان، تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند و تا پایان سال همه روستاهای بالای 60 خانوار از خدمات تلفن همراه برخوردار می شوند.

وی با تأکید بر این که به لحاظ برخورداری روستاهای استان از تلفن همراه از تکالیف برنامه ششم جلوتر هستیم، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی 50 درصد روستاهای بالای 20 خانوار از پوشش اینترنت پرسرعت برخوردارند و تا پایان برنامه ششم نیز بیش از 80 درصد روستاهای استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرند.

به گفته وی، تا پایان هفته دولت، پوشش روستا از خدمات تلفن خانگی که الان 96 درصد است به 100 درصد می رسد.

استاندار درخصوص مشترکین اینترنت استان هم گفت: تعداد مشترکین اینترنت در خراسان جنوبی که در ابتدای دولت 373 هزار نفر بود در پایان سال 98 با 61 درصد رشد به 601 هزار نفر رسید.

معتمدیان با اشاره به آغاز طرح اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات در 15 مهر سال گذشته و با حضور معاون اول رئیس جمهور در استان خاطرنشان کرد: سال گذشته و همزمان با برگزاری مراسم روز ملی روستا و عشایر 100 روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان خرداد ماه 500 روستای دیگر از این ظرفیت برخوردار می شوند.

وی سپس از اتصال هزار مدرسه به این شبکه تا پایان سال خبر داد.

استاندار حضور جهانگیری در مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر را بسیار تأثیر گذار خواند و تأکید کرد: این حضور و همراهی توسعه همه جانبه استان را به همراه داشته است.

معتمدیان متذکر شد: به لطف توجه دولت، استان خراسان جنوبی در خیلی از شاخص ها در حال خروج از محرومیت است.

وی ادامه داد: همین توجهات سبب شده در حال حاضر 100 درصد روستاهای بالای 10 خانوار استان از نعمت برق برخوردار شوند، 80 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به شبکه سراسری گاز متصل گردند.

به گفته وی، در حال حاضر تمامی نقاط شهری استان از نعمت گاز طبیعی برخوردارند و تا پایان دولت 100 درصد روستاهای بالای 20 خانوار گازدار می شوند.

استاندار از رسیدن خراسان جنوبی به میانگین کشوری درخصوص برخورداری از ضریب نفوذ دیجیتال خبر داد و گفت: 4 برابر شدن اعتبارات حوزه راه ها و آغاز به کار پروژه راه آهن بیرجند- گناباد نیز از دیگر خدمات دولت در استان است.

معتمدیان در ادامه از اقدامات ارزنده وزارت ارتباطات در توسعه کیفی خدمات گفت و با اشاره به در حال اجرا بودن 227 کیلومتر فیبر نوری در استان اظهار داشت: اجرای 500 کیلومتر دیگر فیبر نوری در دستور کار وزارت ارتباطات است.

وی سپس با تشریح موقعیت سیدان از توابع شهرستان مرزی درمیان، این روستا را با 97 خانوار جمعیت از مناطق دارای ظرفیت های متعدد استان برشمرد و متذکر شد: سایتی که در این روستا به نمایندگی از دیگر پروژه های وزارت ارتباطات افتتاح می شود، این منطقه را به تکنولوژی های نسل دوم، سوم و چهارم مجهز می کند.

به گفته وی، در این مراسم اتصال 76 روستای استان به شبکه ملی اطلاعات با استفاده از 46 سایت رقم می خورد. و برای راه اندازی این 46 سایت 219 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

شایان ذکر است: آیین بهره برداری از دسترسی بیش از 1500 روستای کشور به شبکه ملی اطلاعات با حضور ویدئو کنفرانسی جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در روستای سیدان از توابع شهرستان درمیان برگزار شد. معاونین استاندار و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی نیز این مراسم را همراهی کردند.
تعداد بازدید: 78
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal