۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/01/02 گذر از پیک کرونا با «قطع ارتباطات اجتماعی»
گذر از پیک کرونا با «قطع ارتباطات اجتماعی»
استاندار خراسان جنوبی گفت: برای گذر امن و بی‌ خطر از پیک اصلی بیماری کرونا، باید ارتباطات اجتماعی قطع شود.

محمدصادق معتمدیان روز جمعه در دیدار نوروزی با فرماندار ویژه و مدیران شهرستان طبس افزود: بنا به اطلاعات وزارت بهداشت، پیک اصلی شیوع کرونا تا 15 فروردین است که اگر مردم را مجاب کنیم در خانه بمانند و ارتباطات اجتماعی را قطع کنند، می‌توانیم این مرحله را به خوبی پشت سر بگذاریم.

وی که در نخستین روز سال نو به منظور کنترل شرایط موجود، ارزیابی اقدامات ستاد کرونا، نحوه کنترل مبادی ورودی و خروجی و نظارت بر روند خدمات دهی به بیماران در مراکز درمانی طبس به این شهرستان سفر کرده بود، در تشریح اقدامات استان در زمینه مهار بیماری کرونا گفت: مهمترین اقدام ستاد، تلاش برای تأمین اقلام بهداشتی مورد نیاز استان بوده است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: رایزنی با تولیدکنندگان داخل و خارج کشور برای تهیه ماسک، مواد ضد عفونی کننده و دستکش مورد نیاز استان، حمایت از واحدهای تولیدی مرتبط در استان به منظور تهیه مواد ضد عفونی کننده و فعال کردن چندین کارگاه تولید ماسک از اهم این اقدامات بوده است.

وی با تاکید بر اینکه چندین عامل در گذر از این بحران تاثیرگذارند گفت: ادامه همکاری‌ها و هم افزایی دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی و همچنین تقویت روحیه کادر درمانی، پزشکان و پرستارانی که در خط مقدم مقابله با بیماری ایستاده‌اند از عوامل بسیار مؤثر در گذر از بحران موجود هستند.

معتمدیان افزود: حفظ آرامش مردم و در عین حال ایجاد این دغدغه که همراهی آنها با «در خانه ماندن» و محدود کردن ارتباطات اجتماعی در مهار بیماری موثر است، اهمیت بسیار بسزایی در مدیریت شرایط موجود دارد.

وی با اشاره به قدرت سرایت ویروس کرونا، بر شناسایی زودهنگام افراد مبتلا تاکید کرد و گفت: با شناسایی به موقع افراد بیمار، کنترل شرایط اطرافیان آنها برای تشخیص قطعی بیماری و در نهایت جداسازی بیماران از افراد سالم می‌توان مانع شیوع بیماری شویم.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: با اجرای دقیق طرح غربالگری و قرنطینه بیماران در کلان کشور، در برخی مناطق آمار مبتلایان با کاهش رو به رو بوده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تاثیر سوء بیماری کرونا بر برخی کسب و کارها اشاره کرد و گفت: به همت دفتر اجتماعی استانداری و با استفاده از ظرفیت دستگاه‌های حمایتی، اقشار و گروه‌های آسیب پذیر در سطح استان شناسایی شدند.

معتمدیان افزود: دستفروشان، عرضه کنندگان کالا و خدمات در روزبازارها و کارگران ساختمانی از جمله این افراد هستند.

وی هدف از شناسایی این افراد را بهره‌مندی آنان از بسته‌های حمایتی و اقلام بهداشتی برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی در نخستین روز سال 1399 با حضور در شهرستان طبس، از کادر پزشکی و درمانی بیمارستان شهید سید مصطفی خمینی قدردانی و روند فعالیت این مجموعه را از نزدیک بررسی کرد.
تعداد بازدید: 621
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal