۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/09/03 تشکیل دهیاری زیر نظر شوراها نقطه عطفی در مدیریت روستاها در سطح کشور بود
تشکیل دهیاری زیر نظر شوراها نقطه عطفی در مدیریت روستاها در سطح کشور بود
فرماندار شهرستان خوسف گفت : تشکیل دهیاری زیر نظر شوراها نقطه عطفی در مدیریت روستایی در سطح کشور بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف؛ محمدعلی ایمانی با بیان این مطلب در گردهمایی‌ دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا شهرستان خوسف که با حضور مدیرکل دفتر شوراها و روستاهای استانداری خراسان جنوبی، مدیر کل تعاون روستایی استان، مدیر کل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران شهرستان برگزار گردید، افزود : امروز مردم به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در انتخاب ها در همه سطوح سهیم هستند و تعیین کننده سرنوشت خویش می باشند.

ایمانی با بیان این که هر برنامه ریزی مستلزم شناسایی ظرفیت ها است، یادآور شد: دهیاران نقش ویژه‌ای در شناسایی ظرفیت های منطقه دارا می باشند.

وی با اشاره به مزایای تشکیل دهیاری، بر مبنای کار قرار دادن نظرات کارشناسی در همه برنامه ریزی های دهیاری ها تاکید نمود.

محمدعلی ایمانی گفت : شهرستان خوسف از نیروهای انسانی مستعد و جاذبه های فرهنگی که حکم چاه نفت رادارا می باشند برخوردار است.

مقام عالی دولت با بیان اینکه بیش از 70 پروژه نیمه تمام در سطح شهرستان وجود دارد به پروژه بیمارستان در حال احداث خوسف، استخر سرپوشیده، آسفالت و زیرسازی روستاهای شهرستان اشاره کرد و افزود: از پروژه های نیمه تمام توسط استاندار خراسان جنوبی بازدید به عمل آمده و بحث به طور جد دنبال می شود.

ایمانی اولویت دیگر شهرستان را آب شرب دانست و گفت: با وجود کم آبی ها و افت فشار، وضعیت آب شرب نسبت به هر سال از وضعیت بهتری برخوردار بوده است.

وی با اشاره به شهرک شهید رحمانی خوسف افزود : این شهرک نیازمند زیرساخت های مهمی همچون برق، آب و گاز بود که با پیگیری های زیادی که در این رابطه به انجام رسیده بخشی از آنها مرتفع شده و رسیدگی به سایر موارد در دست اقدام است.

ایمانی در پایان با بیان اینکه شهرستان خوسف سومین شهرستان پهناور استان خراسان جنوبی است، یاد آور شد : علی رغم وسعت، این شهرستان از اعتبارات کمی برخوردار می باشد.

مدیر کل دفتر شوراها و روستاهای استاندار خراسان جنوبی نیز در این جلسه اظهار داشت : به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات بی بدیلی به جامعه شهری و روستایی ما ارائه شده است.

هاشمی با اشاره به جایگاه روستائیان و عشایر در کشور گفت: رهنمود های مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اولویت های نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت مردمی سیزدهم توجه ویژه به روستاییان و عشایر است.

وی به تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی در آذر ماه سال گذشته اشاره کرد و هدف تشکیل این قرارگاه را توجه به مناطق محروم دانست.

هاشمی با تاکید بر حساسیت کار دهیاران و مسئولیت خطیر آنها، خاطر نشان کرد : با توجه به کمی اعتبارات دولت، باید به سمت درآمد زائی برای دهیاری ها حرکت نماییم.

وی در پایان یادآور شد : ملاک کار ما قانون است و روستاییان، بخشدار و تمام دستگاه های اجرائی مکلفند در راستای قانون با شوراها و دهیاران همکاری لازم را انجام دهند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در این جلسه با تشریح بیمه اجتماعی کشاورزان، اظهار داشت : همه افراد 18 تا 50 سالی که در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت زندگی می کنند و کشاورزان و رانندگان حمل بار و قالی بافان و سایر اقشاری که عضو هیچ بیمه ای نمی باشند از جمله افرادی هستند که می توانند عضو این صندوق شوند.

در این جلسه رؤسای شوراهای اسلامی بخش مرکزی و جلگه ماژان و دهیاران منتخب شهرستان به ارائه مشکلات حوزه خود پرداختند.

گفتنی است پایان این جلسه با اعطای کارت همیار دهیار، اعطای حکم بازنشستگی مستمری بگیران و تقدیر از دهیاران فعال در بیمه روستائی و عشایری همراه بود.

تعداد بازدید: 247
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal