۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1402/08/28 اشعار ابن حسام خوسفی در آستان قدس رضوی نگهداری می شود
اشعار ابن حسام خوسفی در آستان قدس رضوی نگهداری می شود
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی گفت: اشعار ابن حسام خوسفی در آستان قدس رضوی نگهداری می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف ؛ سید محمدرضا طالبی امروز در جشنواره علمی ، ادبی ، فرهنگی ، هنری ابن حسام شناسی خوسف، اظهار کرد: مردم خوسف مردمی دیندار، ولایت مدار،  با اصالت و انقلابی هستند که باید فرهنگ آنها بسط داده شود. 

وی با اشاره به برگزاری جشنواره هفته فرهنگی خوسف ، هفته کتابخوانی و جشنواره منطقه ای علمی ، فرهنگی ، هنری و ادبی تصریح کرد: در خراسان جنوبی در مقایسه با سایر استان ها، کارهای تیمی به نحو احسن انجام می شود. 

معاون استاندار با بیان اینکه هفته فرهنگی خوسف با برنامه های متنوع و خوب، با کیفیت و پربار برگزار شد، افزود: هفته فرهنگی خوسف نشان از فرهنگ غنی این شهرستان و نیز همسو بودن، همدل بودن و همگرایی دستگاه های متولی دارد.

طالبی با اشاره به جشنواره ابن حسام خوسف و جایگاه رفیع این شاعر عارف، سالک و برجسته ، گفت: ابن حسام فردی ولایت مدار بود که در باب رشادت های امام علی علیه السلام و اهل بیت علیهم السلام شعرسرایی کرده و این نشان دهنده ارادت ویژه شاعر به اهل بیت است.

وی گفت: بیش از 10 هزار شعر از اشعار ابن حسام در موزه بریتانیا و آستان قدس نگهداری می شود که بیشتر آنها در مدح پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی علیه السلام سروده شده است. 

به گفته وی ؛ در قرن هشتم و نهم بسیاری شاعران، درباری شدند ولی ابن حسام در خوسف ماند و به  کشاورزی ، دامداری و کسب روزی حلال مشغول شد. 
تعداد بازدید: 84
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal