۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1402/08/28 هفته فرهنگی فرصتی برای احیا هویت و باورهای مردم است
هفته فرهنگی فرصتی برای احیا هویت و باورهای مردم است
به گزارش خبرنگار روابط عمومی فرمانداری شهرستان خوسف ؛ سید علی حسینی امروز 28 آبان همزمان با هفته فرهنگی و جشنواره علمی، فرهنگی، هنری و ادبی ابن حسام خوسفی ، هفته کتاب و کتابخوانی گفت: ابن حسام شاعری بزرگ و عابد از دیار خوسف است که مناعت طبع ، اخلاق و سرودن اشعار آئینی در منقبت اهل بیت علیه السلام او را نسبت به دیگر شاعران کشور برجسته کرده است .

فرماندار خوسف افزود: خوسف سرزمین دلدادگی به صاحبان شفاعت و کرامت است که شعور و شکوهش را در محرم و عاشورا با بیل های آویخته و آمیخته می بینیم و هفته فرهنگی خوسف فرصتی است تا جان دوباره به هویت ها و باورهای مردم داده شود.

وی از خوسف به عنوان سرزمین وابستگی به ائمه اطهار(ع) و ظهور  فرهیختگانی همچون خاندان عبادی، راشد محصل ها، ابن حسام ها و ناقوس ها نام برد و ادامه داد : خوسف سرزمین خاک های زرخیر،  پنبه مله، و گل نرگس و ... است که باید ظرفیت های آن هرچه بیشتر معرفی شود. 

حسینی افزود: آنچه که باعث حرکت و توسعه می شود، هویت و باورها و میراث فرهنگی یک ملت است و در هفته فرهنگی، میراث فرهنگی اصل و محور تمرکز برای حرکت به جلو است.

فرماندار خوسف با اشاره به ظرفیت های معدنی، کشاورزی خوسف گفت: این شهرستان‌ سرزمین سرزندگی، حرکت و برکت است، سنگی که با هنر گوهر شده و گل نرگسی که هر سال به انتظار ظهور کاشته می‌شود.
تعداد بازدید: 90
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal