۱۴۰۲ چهارشنبه ۹ فروردين
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/12/27 سومین جلسه مدیریت سفر نوروز 1402
سومین جلسه مدیریت سفر نوروز 1402
سومین جلسه مدیریت سفر نوروز 1402 به ریاست فرماندار در شهرستان فردوس برگزار گردید.
 
فرماندار و رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان از مسئولین کمیته ها و اعضای ستاد خدمات سفر و مجموعه نهادها و بخش خصوصی نظیر امامزادگان، آبگرم معدنی و تاسیسات گردشگری در خصوص پیگیری و برنامه ریزی جهت اجرای مصوبات جلسات ستاد خدمات سفر و ارائه خدمات شایسته به مسافران تشکر کرد .
 
مهندس روشن اظهار داشت: برند فردوس ، گردشگری است و تمام ادارات و نهادها باید به این مهم توجه و در راستای تحقق فردوس بعنوان قطب گردشگری با رویکرد معرفی ظرفیت های گردشگری، درآمدزایی و اشتغالزایی تلاش نمایند .
 
رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان با اشاره به پیش بینی افزایش حجم مسافرت هموطنان در نوروز 1402 گفت: با توجه به موقعیت شهرستان و قرار گرفتن در شاهراهای اصلی ، پنج امتیاز برای ارزیابی اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر در نظر گرفته شده که کاهش تصادفات بعنوان اولین امتیاز باید مورد توجه اعضای ستاد و نهادهای مرتبط قرار بگیرد.
 
وی گفت: با توجه به راه اندازی کمپین 30_60 که بیشترین تصادفات در این نقاط اتفاق می‌افتد ضروری است و ادارات امور عشایر، راهداری، پلیس راهور و میراث فرهنگی باید رصد و عملیاتی کنند .
 
فرماندار فردوس ادامه داد : شهرداری ها بعنوان کمیته امور شهرداری های ستاد خدمات سفر با زیبا سازی و نصب المان های نوروزی و اجرای برنامه ها و ...نقش ویژه در معرفی ظرفیت های شهرستان دارند و با توجه به اینکه پیش بینی می شود امسال بیشترین استفاده مسافران از پارک ها و کمپ های گردشگری خواهد بود، رعایت نظافت و موارد بهداشتی و رفع نواقص سرویس های بهداشتی و نمازخانه های سطح شهرستان باید مد نظر قرار بگیرد .
 
مهندس روشن نیز با اشاره به راه اندازی سامانه جانا و تحلیل و بررسی آمارهای ستاد خدمات سفر توسط مقامات استانی و کشوری، بر ثبت بموقع آمار و داده های اطلاعاتی مربوط به ستاد خدمات سفر شهرستان توسط ادارات مرتبط ( میراث فرهنگی، راهداری، تعزیرات حکومتی، پلیس راهور، شبکه بهداشت، امور عشایر و ...) در سامانه جانا تاکید نمود .
 
وی همچنین بر آماده سازی جاذبه های گردشگری جهت استقبال و بازدید گردشگران، نصب بنرهای راهنمای مسافران ، ستادهای اسکان و بازارچه های نوروزی، تامین اقلام اساسی مورد نیاز گردشگران ، نظارت بر رعایت نظافت سرویس های بهداشتی و نمازخانه های مجتمع های خدماتی رفاهی و کمپ های گردشگری و ...نیز تاکید نمود .
 
در ادامه جلسه شبنم زاده رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان ضمن تشریح برنامه های اجرایی خدمات سفر و مصوبات جلسات قبلی ستاد، بر همکاری اعضای ستاد در اجرای مصوبات تا حصول نتیجه تاکید کرد.
 
شبنم زاده همچنین گفت: در راستای حمایت از بخش خصوصی و معرفی ظرفیت های شهرستان، با حمایت فرمانداری و با همکاری و مساعدت شهرداری فردوس بازارچه نوروزی واقع در حاشیه پارک تون با تعداد 18 غرفه راه اندازی گردید.
 
وی همچنین گفت: جهت معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان تعداد 7 نیروی راهنمای مسافران جذب و آموزش های لازم داده شده و در محل ابنیه تاریخی نیز حضور خواهند داشت .
 
وی ادامه داد: تعداد 20 هزار بروشور معرفی ظرفیت های شهرستان و مراکز گردشگری بهمراه با درج نقشه گردشگری شهرستان چاپ و در این ایام بین مسافران توزیع خواهد شد .
 
در ادامه ضمن بررسی مصوبات جلسه قبل، سایر اعضای جلسه به بیان اقدامات صورت گرفته با توجه به فرا رسیدن ایام نوروز و پیش‌بینی مشکلات احتمالی پیش رو پرداختند.
 
 
تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal