۱۴۰۱ جمعه ۸ مهر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1401/06/30 حضور فرماندار شهرستان خوسف در مراسم استانی بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی در جوار آرامگاه ابن حسام خوسفی
حضور فرماندار شهرستان خوسف در مراسم استانی بزرگداشت استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی در جوار آرامگاه ابن حسام خوسفی

مراسم بزرگداشت روز شعر و ادب فارسی ، با حضور فرماندار شهرستان خوسف در مقبره مولانا ابن حسام خوسفی شاعر قرن نهم برگزار شد .

محمد علی ایمانی با بیان اینکه شهرستان خوسف مهد فرهنگ، علم، شعر وادب فارسی است، افزود : شهرستان خوسف مهد بزرگانی همچون ابن حسام خوسفی، خاندان معزز عبادی، دکتر شکوهی پدر علم تعلیم و تربیت، دکتر راشد محصل پدر علم گیاه شناسی و شهرستان علما، فضلا، مشاهیر و فرهیختگان می باشد.


فرماندار شهرستان با بیان اینکه باید به دنبال هدفهای والا در زندگی بود افزود : هدف های کوچک در زندگی باعث محرومیت از اهداف عالیه می شود و سبب می شود انسان از اهداف عالیه محروم و به اهداف کوچک نیز دست نیابد.

محمدعلی ایمانی خاطر نشان کرد : اخلاص ارزش، عیار و ملاک عمل و اعتقادات انسان است و آدم های بزرگ با این ویژگی ها توانستند کارهای بزرگی انجام دهند.

ایمانی ادامه داد : امام خمینی (ره) با داشتن اهداف والا و عیار اخلاص بالا و اندیشیدن به بیداری اسلامی در تمام جهان توانست تحول عظیمی نه تنها در ایران بلکه در جهان ایجاد کند که آثار آن در داخل و خارج کشور قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه ایثارگران هشت سال دفاع مقدس نمونه دیگری از افرادی بودند که به دنبال اهداف والا بودند، افزود : سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نمونه کامل دیگری از انسان تربیت شده در مکتب اسلام بود که با داشتن اهداف والا و اوج اخلاص، هم در زمان حیات و هم بعد از شهادتشان منشأخیرات شد.

محمدعلی ایمانی در رابطه با استاد شهریار گفت: سید محمدحسین بهجت تبریزی متخلص به شهریار یکی از شاعران بسیار متبحر در چند دهه اخیر است که در انواع گونه‌های فارسی شعر سروده اما در غزلسرایی استعداد ویژه‌ای داشته و آثار شاهکار و کم‌نظیری را خلق کرده است.

وی با اشاره به اشعار شاعران خوسف، گفت : اشعار در اوج خرد، عقل و شعر و در قالب متون ادبی و به دنبال بصیرت و بینش سروده شده است.

.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اولین برنامه رسمی روز شعر و ادب فارسی استان در جوار شاعر ابن حسام خوسفی برگزار شد، افزود: اولین اولویت ترسیم شده در کانون شعر که جزو وظایف فرهنگ و ارشاد اسلامی است ترویج اخلاق و فضایل اسلامی است که بهترین زبان برای ترویج این مهم، استفاده از زبان شعر است.

فرخنده تصریح کرد: شورای توسعه شعر و ادب فارسی استان فعال شود تا استعداد بالقوه شاعران جوان با تلمیذ از اساتیدی که ظرفیت های استان هستند، بالفعل شود.

گفتنی است در این مراسم شاعرانی از شهرستان های مختلف استان حضور و اشعار جدید، آیینی، انقلابی و ادبی خود را قرائت کردند.

تعداد بازدید: 83
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal