۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1399/05/11 فرماندار نهبندان در دیدار با رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان
فرماندار نهبندان در دیدار با رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نهبندان؛ «مجید بیکی» صبح امروز (6 مرداد) در دیدار با رئیس و کارکنان فنی و حرفه ای شهرستان نهبندان، ضمن تبریک هفته ملی مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای، اظهار کرد: مهارت آموزی مهمترین آموزه ای است که یک فرد برای رسیدن به موقعیت شغلی می تواند از آن بهره بگیرد.

🔹فرماندار نهبندان افزود: افرادی هستند که علم و دانش کاری را دارند، ولی مهارت لازم برای شروع کار را ندارند، بنابراین نداشتن مهارت در جامعه امروز آسیب و نقص است.

🔹بیکی با بیان اینکه مهارت آموزی تنها به معنای آموزش دیدن نیست، گفت: رفتار عملی، مهارت آموزی و ایجاد اشتغال در فنی و حرفه ای مهم است، چرا که آموزش های فنی و حرفه ای باید تبدیل به مهارت شود و این مهم از رسالت های اصلی فنی و حرفه ای است.

🔹وی با اشاره به اینکه امسال با کمک وزارت کشور اقداماتی در 31 شهرستان کمتر توسعه یافته انجام می شود، گفت: اقدامات خوبی از سال 97 در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای آغاز شده که در این مورد اعتبارات قابل ملاحظه ای هم دریافت کرده ایم.

🔹فرماندار نهبندان تصریح کرد: آموزش های فنی و حرفه ای بر مبنای نیاز شهرستان انجام شده و امروز با تکمیل تجهیزات کارگاه ها، دروه های جدیدی برگزار خواهد شد.

🔹بیکی با تاکید بر عمومی کردن آموزش های فنی و حرفه ای، بیان کرد: با همکاری دهیاری ها، این آموزش ها باید در روستاهای دارای جمعیت بیشتر برگزار شود.

🔹فرماندار نهبندان تصریح کرد: بیماری کرونا، فعالیت های آموزشی را محدود کرده است، اما فنی و حرفه ای باید در حوزه های روستایی آموزش هایی را ارائه دهد، همچنین شناسایی رشته هایی که ورود به بازار کار داشته و رشته های مورد نیاز این شهرستان باید بررسی شوند و فنی و حرفه ای باید بر مبنای تقاضای  جامعه و نیاز شهرستان ها دوره آموزشی تعریف کند.

🔹در ابتدای این دیدار فرماندار از کارگاه صنایع خودرو، کارگاه جوشکاری و خرید تجهیزات از محل اعتبارات سازمان اجتماعی وزارت کشور بازدید نمود