۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل
صفحه اصلی
1399/10/25 جلوگیری از خام فروشی 800 تن پشم دام عشایر خراسان جنوبی
جلوگیری از خام فروشی 800 تن پشم دام عشایر خراسان جنوبی
بیرجند- اکبری راد، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی گفت: با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی از خام فروشی 800 تن پشم دام عشایر در استان جلوگیری می‌شود.

علی اکبر اکبری راد در گفتگو با بازار اظهارکرد: در راستای جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی، دامی، معدنی و به منظور مدیریت و اجرای طرح ایجاد ارزش افزوده برای پشم گوسفند در مناطق عشایری استان تفاهم نامه ای برای خرید پشم دام عشایر استان با سرمایه گذار بخش خصوصی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه با انعقاد این تفاهم نامه از خام فروشی 800 تن پشم دام عشایر استان جلوگیری خواهد شد، تصریح کرد: برای حذف واسطه ها و دلال ها با همکاری اداره کل امور عشایری استان، منطقه ویژه اقتصادی و سرمایه گذار بخش خصوصی پشم خریداری شده در کارخانه فرآوری پشم در منطقه ویژه اقتصادی فرآوری خواهد شد.

اکبری راد از مشارکت 10 تعاونی عشایری استان در راستای اجرای این طرح خبر داد و افزود: این شرکت ها نسبت به خرید و جمع‌آوری پشم دام عشایر استان و فرآوری آن اقدام خواهند کرد.

وی تضمین لازم نسبت به خرید محصول و جلوگیری از خرید ارزان این محصول ارزشمند توسط واسطه‌ها و دلالان را از دیگر اهداف طرح اعلام کرد و ادامه داد: 10 میلیارد ریال تسهیلات به منظور خرید این محصول و ارائه آموزش های لازم در زمینه چیدن پشم به دامداران و رشته فرش بافی و راه اندازی کارگاه‌هایی در جوار کارخانه و توسعه و ایجاد و راه اندازی خط رنگرزی و… پرداخت خواهد شد.

وی پشم تولیدی دام این استان را با کیفیت ترین پشم در کشور دانست و گفت: کیفیت بالای این محصول برای نازک ریسی و صنایع نساجی و تولید فرش‌های نفیس بسیار مورد استفاده است.

اکبری راد از تلاش برای جذب سرمایه گذار و انعقاد تفاهم‌نامه با مراکز حامیان اشتغال و کار آفرینی در استان هم خبر داد و افزود: در اولین اقدام 40 تن از پشم تولید شده دام عشایری استان خریداری شد.
 
 
تعداد بازدید: 123
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal