۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند
English
دفتر فناوری اطلاعات، ارتباطات و امنیت دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل
صفحه اصلی
1399/10/25 استان در  زمینه امنیت سرمایه گذاری، در کشور پیشتاز است
استان در زمینه امنیت سرمایه گذاری، در کشور پیشتاز است

🔹استاندار خراسان جنوبی از رتبه برتر استان در زمینه امنیت سرمایه گذاری خبر داد.
🔹به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ ملانوری با بیان این مطلب در نشست سرمایه گذاران بخش خصوصی و بررسی طرح های سرمایه گذاری در استان گفت: دارا بودن بالاترین شاخص امنیتی در حالی به استان اختصاص یافته که خراسان جنوبی بیش از 330 کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.
🔹وی به ظرفیت های کم نظیر خطه زرخیز خراسان جنوبی اشاره کرد و تصریح نمود: خراسان جنوبی با وجود معادن غنی ذغالسنگ، مس، سرب، روی ،گرانیت، مرمر، سیلیس ،بنتونیت و... در زمینه ذخایر معدنی، جزو استان های برتر کشور محسوب می شود.
🔹استاندار از پتانسیل های مثال زدنی استان در زمینه تولید محصولات کشاورزی نیز گفت و اظهار داشت: خراسان جنوبی علیرغم کم بارش بودن، دارای رتبه های برتر در زمینه تولید محصولات استراتژیکی چون زعفران، زرشک وعناب است و در زمینه تولید انار، پسته و گل نرگس نیز از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشد.
🔹ملانوری درخصوص ظرفیت های کم نظیر استان در زمینه توسعه صنعت گردشگری هم گفت: استان با بهره مندی از جاذبه های طبیعی و تاریخی شامل؛ 4 اثر ثبت جهانی و در حدود هزار اثر ثبت شده ملی و همچنین جاذبه های گردشگری زیبا و بکر بسیار، فرصت خوبی جهت پیشرفت و ترقی در این حوزه دارد.
🔹استاندار، از منابع انسانی به عنوان یکی از ارکان مهم سرمایه گذاری نام برد و متذکر شد: وجود نیروی کار تحصیلکرد و دانشگاه های متعدد، پارک علم و فناوری و بنیاد ملی نخبگان، فرصت مغتنمی است تا سرمایه گذاران از آن بهرمند گردند.
🔹ملانوری به ایجاد ستاد توسعه خاوران اشاره کرد و گفت: ستاد با هدف حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران اهلیت داری راه اندازی شده که خواهان حضور و فعالیت در استان هستند تا بروکراسی های اداری در صدور مجوز، بسیار کوتاه گردد.
🔹وی، سرمایه گذار واقعی را عنوان خیر واقعی خواند و اظهار داشت: سرمایه گذاران می توانند با رونق فضای کسب و کار، رشد توسعه در استان را تسریع می نمایند که این اقدام شان شایسته تقدیر است ، لذا مدیریت عالی استان خود را خادم سرمایه گذاران می داند.
🔹استاندار خراسان جنوبی در پایان از سرمایه گذاران خواست در ارائه طرح ها به وضعیت اقلیمی استان توجه نمایند.
 
 
تعداد بازدید: 122
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal