۱۴۰۲ چهارشنبه ۸ آذر
English
صفحه اصلی
منشور اخلاقي
بسمه تعالي
منشوراخلاقي كاركنان فرمانداري درميان

در برابر مردم فروتن باش و با آنان نرم خو و انعطاف پذير و خندان باش.
مولاي متقيان امام علي (ع)

در راستاي حفظ و كرامت والاي انساني، منبعث از تعاليم روح بخش الهي و حفظ و صيانت از قدر و منزلت مردم به عنوان ولي نعمتان جامعه و احترام به حقوق شهروندي، با الهام از اصول و مباني خدمت رساني از ديدگاه امام علي (ع)، پرسنل فرمانداري درميان خود را متعهد و ملزم به خدمت صادقانه به ارباب رجوع محترم دانسته و خشنودي و جلب رضايت مراجعين را بر اساس اجراء قوانين و مقررات وظيفه و تكليف الهي و سازماني خود مي دانند
1- التزام به اخلاق اسلامي
2- وظيفه شناسي
3- مردم مداري
4- قانون محوري
* كاركنان فرمانداري درميان با الگو قرار دادن سيره و روش پيشوايان دين ، خود را ملتزم به رعايت كليه شئونات اسلامي مي دانند.
* كاركنان فرمانداري درميان با آگاهي از فلسفه و آرمانهاي منيع انقلاب اسلامي تمام توان خود را در فعاليت بخشيدن به اين اهداف به كار مي بندند.
* كاركنان فرمانداري درميان در تمامي سطوح با درك حساسيت وظايف محوله از تمامي توان و امكانات موجود در راستاي انجام مطلوب وظايف خود بهره جسته و در اين راه از خداوند متعال ياري مي جويند.

* كاركنان فرمانداري درميان با آگاهي از تأثير نحوه انجام وظايف بر عملكرد كلي دستگاه هيچگونه كم كاري و تسامح را نپذيرفته و در جهت انجام بهتر وظايف به پرورش توانائي ها و دانش خود مي پردازند و كلام امام علي (ع) را مبني بر عدم تساوي دو روز مسلمان سر مشق خود قرار مي دهند.
* كاركنان فرمانداري درميان در تمامي سطوح خود را موظف به رعايت نظم و انضباط دانسته و وظايف خود را با اتكاء به اصل مديريتي « همواره راه بهتري براي انجام دادن كارها وجود دارد» انجام مي دهند.
* كاركنان فرمانداري درميان با اعتقاد به اينكه مردم صاحبان اصلي حكومت هستند ، تمامي امكانات خود را به منظور ارائه خدمات مطلوب و پاسخگويي به نيازهاي مردم بسيج نموده و در مواجهه با ارباب رجوع اصل اخلاقي « خرد در بينش، مدارا در روش و كرامت در منش » را بكار مي بندند و خشنودي خداوند را در خشنود نمودن خلق خدا جستجو مي كنند.
* كاركنان فرمانداري درميان همواره آمادگي دارند تا راهنماييهاي لازم ، به هنگام و دقيق را به ارباب رجوع ارائه نمايند و آنان را از حقوق خود آگاه ساخته و امور آنان را در سريعترين زمان ممكن انجام دهند.
* كاركنان فرمانداري درميان در تمامي سطوح ، در چارچوب قوانين و مقررات رفتار نموده و از هر نوع عدول از قوانين پرهيز نموده و با كليه اشكال تخلف برخورد مي نمايند و در اين راه از فريضه امر به معروف و نهي از منكر پيروي مي نمايند.
تاریخ به روز رسانی: 1394/06/22
تعداد بازدید: 19460
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal