۱۳۹۶ سه شنبه ۳۰ آبان
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1395/11/28 معلولین  علاوه بر رنجی که خود دارند، همه اعضای خانواده را نیز درگیر مسائل جدیدی می کنند
معلولین علاوه بر رنجی که خود دارند، همه اعضای خانواده را نیز درگیر مسائل جدیدی می کنند
استاندار خراسان جنوبی که عصر چهارشنبه از بخش های مختلف مجتمع توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند بازدید می کرد، با بیان این مطلب، افزود: با توجه به پیشرفت علم ژنتیک و ضرورت انجام آزمایشات تخصصی پیش از ازدواج، باید تمهیداتی پیش بینی شود که معلولیت در جامعه به حداقل برسد، چرا که حضور یک فرد معلول علاوه بر رنجی که خود شخص می پذیرد، همه اعضای خانواده را نیز به نوعی درگیر این مسأله خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی اکبر پرویزی با تأکید بر اینکه در آموزه های دین مبین اسلام ، امداد و کمک به نیازمندان و همنوعان اهمیت فراوانی دارد ، افزود: بخش های اجتماعی نباید به فراموشی سپرده شود از این رو لازم است زمینه بازدید برای مردم، اصناف و مدیران اجرایی فراهم شود، چرا که این کار در دیگر حوزه های کاری هم تاثیر گذار خواهد بود.
استاندار خراسان جنوبی، با بیان اینکه همکاران شاغل در این موسسات علاوه بر مشکلات کاری، بخشی از مشکلات و درد و رنج معلولین و نیازمندان را نیز به دوش می کشند، ادامه داد: باید بین کارکنان این مجموعه ها و سایر شاغلین در بخش های مختلف ، تفاوت قائل شد و تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفت.
پرویزی، با اشاره به ضرورت هم افزایی ظرفیت های موجود در بهزیستی ، موسسات خیریه و مددکاری اجتماعی در استان، افزود: در خصوص طرح ها و پروژه های نیمه تمام مرتبط با بخش های مددکاری و بهزیستی که پنجاه درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند، در صورت ورود خیرین به این بخش، دولت بر اساس قوانین و مقررات مصوب، این پروژه ها را به این بخش ها واگذار خواهد کرد.
وی با توجه به کمبودها و مشکلات جاری موجود در این موسسه خیریه، ضمن تاکید بر ضرورت تامین یک دستگاه آمبولانس و نیز اتمام پروژه مجموعه آب درمانی، افزود :ارائه خدمت در این حوزه ها دارای اجری اخروی خواهد بود.
بر پایه این گزارش؛ موسسه خیریه حضرت علی اکبر(ع) بیرجند از سال 1371 تاسیس و در حال حاضر، ضمن ارائه خدمات به حدود 350 نفر از معلولین و آسیب دیگان اجتماعی، خدمات پزشکی، پیراپزشکی، فیزیو تراپی، کاردرمانی، مشاوره و... را به این عزیزان ارائه می کند.
گفتنی است؛ این مجموعه؛ 5200 متر مربع فضای در دست بهره برداری نظیر: مجموعه های کارگاهی و کلاس های آموزشی، توان بخشی، سالمندان، سالن نگهداری آقایان و بانوان و ... را شامل می شود.
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 92
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، روبروي سيلو، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: داخلي مورد نظر+32386(056)     دورنگار: 32386190(056) كانال تلگرامي : sko_ir@
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal