۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۵ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/10/22 85 هزار كيلومتر «مطالعات ژئوفيزيك» توسط ايميدرو در استان انجام شد
85 هزار كيلومتر «مطالعات ژئوفيزيك» توسط ايميدرو در استان انجام شد
استاندار خراسان جنوبي گفت: بيش از 85 هزار كيلومتر مربع مطالعات ژئوفيزيك هوايي توسط ايميدرو در استان امسال به پايان رسيد و مراحل بعدي نيز در دستور كار اين سازمان است.

محمدصادق معتمديان شنبه شب در نشست جمع بندي سفر يك روزه رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) به خراسان جنوبي افزود: اين استان يكي از قطب‌هاي مهم معدني كشور است و تاكنون بيش از 40 نوع ماده معدني فلزي و غيرفلزي در خراسان جنوبي شناسايي شده است.

وي گفت: استان در برخي مواد معدني داراي ذخاير استراتژيك خوبي است كه از آن جمله مي‌توان به زغالسنگ اشاره كرد.

وي با بيان اينكه بيش از 75 درصد ذخاير زغالسنگ كشور مربوط به خراسان جنوبي است اظهار داشت: يكي از اقدامات دولت تدبير و اميد توجه ويژه سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) به استان بوده است.

استاندار خراسان جنوبي ادامه داد: اين شركت سال‌هاي اخير در جهت كمك به توسعه استان به ويژه در زمينه واگذاري معادن و سرمايه‌گذاري، اقدامات مهمي انجام داده است.

وي يكي از سرمايه‌گذاري‌هاي مهم ايميدرو در استان را مربوط به كارخانه فولاد قاينات عنوان كرد و گفت: فولاد قاينات يكي از بزرگترين پروژه‌هاي صنعتي و معدني استان است.

وي يادآور شد: شركت ايميدرو در بحث معادن طلا در شهرستان‌هاي خوسف و نهبندان از جمله طلاي هيرد اقدامات خوبي انجام داده است و كارخانه فراوري طلا اكنون 30 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

استاندار خراسان جنوبي گفت: اقدامات انجام شده يا در دست اجراي ايميدرو در استان نشان از عزم جدي همكاران در سازمان صمت و ايميدرو در اين منطقه كمتر برخوردار اما برخوردار از نعمت‌هاي الهي است.

وي افزود: در راستاي تكميل سند توسعه صنعت، معدن و تجارت كه در 12 استان كشور در حال انجام بوده، اميد است با همكاري ايميدرو شاهد توسعه معادن در سطح استان باشيم.

معتمديان اظهار داشت: تكميل اكتشافات، زيرساخت‌هاي مناطق معدني استان، تكميل پروژه‌هاي معدني كه سال‌هاي قبل آغاز شده است از مهمترين اولويت‌هايي بود كه امروز مورد بررسي قرار گرفت.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت صبح امروز (شنبه) وراد بيرجند شد و به همراه استاندار خراسان جنوبي از طرح كارخانه فراوري طلاي هيرد نهبندان و منطقه معادن شاهكوه اين شهرستان بازديد كرد.

همچنين تفاهم نامه ايميدرو و استانداري خراسان جنوبي به امضا رسيد.
تعداد بازدید: 266
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal