۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/08/15 توجه به فرهنگ عمومي از اركان نظام اسلامي است
توجه به فرهنگ عمومي از اركان نظام اسلامي است
استاندار خراسان جنوبي در پيامي به مناسبت روز فرهنگ عمومي گفت: توجه به مقوله فرهنگ به‌ ويژه فرهنگ عمومي در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي همواره از اركان جدي نظام اسلامي بوده است.

به گزارش روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي محمدصادق معتمديان در اين پيام اظهار داشت: كشور عزيزمان ايران، با بهره‌مندي از فرهنگ كهن و غني ايراني ـ اسلامي و با حفظ سنت‌ها و ارزش‌هاي پسنديده انساني- الهي، توانسته است الگوي مناسبي براي امت‌ها و ملت‌هاي آزادي‌خواه جهان باشد.

وي گفت: توجه به مقوله فرهنگ به‌ ويژه فرهنگ عمومي، در سال‌هاي پس از پيروزي انقلاب اسلامي، همواره از اركان جدي نظام اسلامي بوده و توجهات و فرمايشات متعدد امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري، نشان‌دهنده عمق نگاه انقلاب اسلامي به مقوله فرهنگ عمومي است.

استاندار خراسان جنوبي افزود: اهميت فرهنگ و جايگاه آن در جامعه به حدي است كه بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني (ره)، آن را «سايه‌اي از نبوت» و «كارخانه آدم‌سازي» قلمداد نموده و مقام معظم رهبري آن را به مثابه «اكسيژني براي حيات اجتماعي» معرفي فرموده‌اند.

وي بيان كرد: اين ارزش‌گذاري هاي فاخر، تكليف سنگيني بر دوش آحاد جامعه به ويژه مسئولان دستگاه‌ها و نهادهاي فرهنگي از جمله شوراي فرهنگ عمومي قرار داده و آنها را مكلف مي‌كند تا با هم افزايي و بسيج امكانات، در تحقق منويات مقام معظم رهبري گام‌هايي بلند بردارند و حركتي رو به جلو را سرعت بخشند.

معتمديان گفت: اينجانب فرارسيدن 14 آبان روز «فرهنگ عمومي» را به مردم شريف استان خراسان جنوبي كه در «علم و ادب و فرهنگ» زبانزد خاص و عام هستند، صميمانه تبريك عرض مي‌نمايم؛ رجاء واثق دارم، همه نهادها و دستگاه‌هاي مسئول، در گسترش فرهنگ غني اسلام و مباني انسان ساز انقلاب اسلامي، تحت رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري توفيق يابند.
تعداد بازدید: 396
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal