۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/07/15 هر هفته 30 روستاي كشور به شبكه آبرساني پايدار متصل مي‌شود
هر هفته 30 روستاي كشور به شبكه آبرساني پايدار متصل مي‌شود
وزير نيرو گفت: يك تصفيه خانه هر 45 روز با تلاش مسئولان وارد مدار و هر هفته 30 روستاي كشور به شبكه آبرساني پايدار متصل مي‌شود.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، رضا اردكانيان در آيين افتتاح طرح آبرساني به بيرجند از محمدشهر كه با حضور معاون اول رئيس جمهوري برگزار شد به اجراي طرح‌هاي مهم آبرساني در مناطق مختلف كشور اشاره كرد و افزود: با تكميل و اجراي اين طرح‌ها تحول بسيار بزرگي در زمينه تامين آب آشاميدني مناطق شهري و روستايي ايجاد مي‌شود.

وي گفت: تا قبل از پيروزي انقلاب اسلامي چهار تصفيه‌خانه در كشور فعال بود كه اكنون به بركت انقلاب اسلامي و تلاش شبانه‌روزي مسئولان اين تعداد به 228 تصفيه‌خانه فاضلاب افزايش يافته است.

وزير نيرو با اشاره به اينكه سال 92 جمعيت 900 هزار نفري روستايي كشور از آب آشاميدني سالم و بهداشتي بهره‌مند بودند اضافه كرد: اكنون اين ميزان به 6 ميليون و 845 نفر افزايش يافته است.

وي اظهار داشت: همچنين تا پايان دولت دوازدهم 10 ميليون نفر از جمعيت روستايي كشور از نعمت آب و سالم و بهداشتي بهره‌مند مي‌شوند.

اردكانيان گفت: 10 هزار و 336 روستا در 6 سال گذشته از نعمت آب سالم و بهداشتي بهره‌مند شدند و تا پايان امسال نيز يك هزار و 339 روستاي ديگر از آب سالم برخوردار مي‌شوند.

وي بيان كرد: طرح سازگاري با كم آبي نخست بار در خراسان جنوبي تهيه و امسال تصويب شد كه با تصويب مراجع ذيربط مشكل كم آبي در اين استان رفع خواهد شد.

وزير نيرو اظهار داشت: هم اكنون يك هزار و 360 طرح در بخش صنعت برق و آبرساني در خراسان جنوبي با ميانگين 38 درصد پيشرفت فيزيكي در دست اجراست كه با تكميل آن تحول بزرگي در اين استان ايجاد خواهد شد.

وي طرح تامين منابع آبي را از جمله مهمترين طرح‌هاي در دست اقدام در خراسان جنوبي ذكر و اضافه كرد: با تكميل و بهره‌برداري از اين طرح‌ها شماري زيادي از جمعيت روستايي اين استان از نعمت آب بهداشتي سالم و بهداشتي برخوردار مي‌شود.

طرح آبرساني از محمدشهر به بيرجند با اعتبار 500 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد و اين طرح با هدف تامين 650 ليتر بر ثانيه آب براي شهر بيرجند از سال 1394 آغاز شد و تا افق 1404 تامين آب را انجام مي‌دهد.
تعداد بازدید: 432
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal