۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/07/15 عمليات اجرايي راه‌آهن بيرجند - يونسي آغاز شد
عمليات اجرايي راه‌آهن بيرجند - يونسي آغاز شد
عمليات اجرايي راه‌آهن بيرجند - يونسي به طول 32 كيلومتر، روز دوشنبه همزمان با سفر معاون اول رئيس جمهوري و با حضور مسعود سلطاني‌فر جانشين فرمانده اقتصاد مقاومتي و وزير معين خراسان جنوبي آغاز شد.

همچنين در آيين مديرعامل شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل و جمعي از نمايندگان و مسئولان استان خراسان جنوبي حضور دارند.

مديركل راه و شهرسازي خراسان جنوبي در اين آيين افتتاح اين طرح گفت: عمليات راه‌آهن بيرجند - يونسي با اعتبار 900 ميليارد ريال آماده اجرا است.

مهدي جعفري افزود: پروژه احداث راه‌آهن زاهدان - بيرجند و اتصال به راه‌آهن بافق – مشهد يك پروژه مهم و راهبردي است.

وي اظهار داشت: اين پروژه به طول 901 كيلومتر از زاهدان شروع و در حد فاصل شهر زاهدان- سه راهي دشتك و عبور در امتداد بزرگراه زاهدان- زابل به شهر زابل و نقطه صفر مرزي ميلك مي‌رسد.

مديركل راه و شهرسازي خراسان جنوبي بيان كرد: كريدور مزبور در امتداد خود پس از عبور از سمت شرق شهر نهبندان و غرب شهر سربيشه با عبور از سمت شرق بيرجند و غرب قاين در ايستگاه يونسي به راه‌آهن بافق مشهد متصل مي‌شود.

وي تعداد ايستگاه هاي پيش‌بيني شده براي اين پروژه را 38 ايستگاه عنوان كرد و افزود: قطعه يك مشهد - زاهدان حد فاصل ايستگاه يونسي تا ايستگاه گناباد به طول پنج كيلومتر با مبلغ قرارداد 542 ميليارد ريال و با پيشرفت فيزيكي بيش از 45 درصد در حال انجام است.

جعفري گفت: قطعه اجرايي شماره چهار در بخش زاهدان - زابل منطقه تاسوكي به طول 67 كيلومتر با مبلغ پيمان هزار و 20 ميليارد ريال در مرحله شروع عمليات اجرايي و تجهيز كارگاه است.

وي اظهار داشت: قطعه اجرايي شماره 16 در بخش بيرجند- يونسي به طول 32 كيلومتر و با مبلغ 892 ميليارد ريال در مرحله تجهيز كارگاه بود و پيمانكار آماده شروع عمليات اجرايي است.

همچنين قطعه نخست خطوط انتقال راه‌آهن مشهد به زاهدان از يونسي بجستان به سمت گناباد به طول 59 كيلومتر و با پيشرفت فيزيكي 48 درصد در دست اجرا است و براي اجراي آن تاكنون 480 ميليارد ريال هزينه شده است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، راه‌آهن خراسان جنوبي از 17 سال قبل به عنوان يك مطالبه به حق مردم اين استان در كشور مطرح بوده و اكنون بعد از سال‌ها انتظار وارد فاز عملياتي شده است؛ دوره تازه‌اي از پيگيري مديريت عالي استان براي اتصال بيرجند به ريل سراسري در يك سال گذشته انجام و سرانجام خبر مسرت‌بخش انتشار آگهي منقاصه راه‌آهن 30 تيرماه امسال در رسانه‌ها منتشر شد.  
تعداد بازدید: 309
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal