۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/06/14 چشم انداز منطقه سربيشه روشن است
چشم انداز منطقه سربيشه روشن است
استاندار خراسان جنوبي گفت: يكي از رويكردهايي كه در استان دنبال مي‌كنيم توجه به مناطقي است كه محروميت بيشتري دارند.

محمدصادق معتمديان روز چهارشنبه در جمع مردم روستاي مرزي لانو از توابع شهرستان سربيشه افزود: يكي از دغدغدهاي جدي ما اين است كه خدمات ويژه‌اي به مردم مناطق مرزي و محروم كه در اين شرايط سخت زندگي مي‌كنند، ارائه كنيم.

وي با بيان اينكه مردم منطقه «درح» سربيشه مشكلاتي در زمينه تامين آب و ساير زيرساخت‌ها دارند گفت: در اين مناطق به دليل خشكسالي‌هاي پياپي شاهد مهاجرت روستاييان هستيم و مردمي كه در اين منطقه ساكن هستند هم شرايط سختي را سپري مي‌كنند.

معتمديان عنوان كرد: مرزنشينان در تامين امنيت منطقه و امنيت پايدار استان نقش مهم و بسزايي دارند كه اين موضوع وظيفه ما را سنگين‌تر مي‌كند و اميدواريم بتوانيم به وظيفه خود كه خدمت رساني به شما مردم شريف است عمل كنيم.

وي با اشاره به اينكه چند موضوع را براي كمك به مردم منطقه دنبال مي‌كنيم تا مردم با امكانات و رفاه بيشتري زندگي كنند گفت: يكي از موضوعات كه از روزهاي نخست ورود به استان دنبال كرده‌ايم، استفاده از مرز است چرا كه اين مرزها باعث رونق اقتصادي استان و مرزنشينان مي‌شود.

استاندار خراسان جنوبي گفت: يكي ديگر از اولويت‌هاي ما رونق بخشي به بازارچه ماهيرود بوده كه به دليل يكسري مشكلات مدتي اين مرز تعطيل بود و با پيگيري هاي صورت گرفته امروز رونق گرفته است.

وي افزود: برنامه‌هايي داريم كه مرز ماهيرود به عنوان يكي از مهمترين مرزهاي ترانزيتي جمهوري اسلامي ايران با افغانستان بتواند نقش ايفا كند و در اين خصوص نگاه خوبي هم توسط دولت و كشور به اين منطقه ايجاد شده‌ است.

وي با بيان اينكه اكنون 30 درصد صادرات كل كشور به افغانستان از اين مرز انجام مي‌شود گفت: نشان از اين است كه چشم‌انداز منطقه سربيشه، بسيار خوب و روشن است و تغيير و تحولات خوبي در آينده در اين منطقه خواهيم داشت.

معتمديان اظهار داشت: سوخت مرزنشينان قانون و مصوبه هيات دولت است و تمام روستاهاي كه در شعاع 20 كيلومتري مرز هستند مي‌توانند از منافع فروش و صادرات سوخت بهره‌مند شوند.

وي ادامه داد: پيگيري‌هاي زيادي انجام داديم كه اين شعاع از 20 كيلومتر به 50 كيلومتر افزايش يابد و به دليل منع قانوني فرآيند طولاني دارد.

استاندار خراسان جنوبي گفت: بررسي كرديم كه به شيوه‌ ديگري به مردم نقاط مرزي كمك كنيم و در اين خصوص سهميه سوخت مرزنشينان استان را افزايش داديم و با پيگيري‌هاي صورت گرفته برخي ماه‌ها 20 برابر سهميه سوخت به استان اختصاص داديم.

وي اضافه كرد: اوايل سهميه سوخت استان 35 تا 40 هزار تومان بود كه در حال حاضر هر مرحله 750 هزار تومان به حساب مرزنشينان واريز مي‌شود.

وي بيان اينكه در جريان سفر به شهرستان‌هاي استان با مشكلات مختلف روستاييان آشنا شده‌ايم گفت: ششمين يا هفتمين سفري است كه به صورت زميني و هوايي در مناطق مختلف سربيشه حضور پيدا كرده‌ايم و بر مسائل و مشكلات شما مردم اشراف كامل داريم.

معتمديان عنوان كرد: شبانه روزي براي خدمت به شما مردم در تلاش هستيم و يكسري ممنوعيت‌هاي قانوني وجود دارد كه نياز به هماهنگي بيشتري دارد و در اين زمينه تلاش و سياست نظام و دولت اين است كه شرايط زندگي براي مردم در روستاها فراهم شود و ان شاءالله چشم انداز منطقه سربيشه روشن است.

وي گفت: به دليل تحريم‌هاي ظالمانه دشمنان در شرايط مالي خوبي قرار نداريم و تمام دشمنان دنيا فشار مي‌آورند كه نفوذ جمهوري اسلامي كم شود.

استاندار خراسان جنوبي افزود: يكي از بزرگترين قدرت‌هاي نظامي و امنيتي منطقه، جمهوري اسلامي ايران است كه دشمنان ترس و واهمه دارند چرا كه منافعي در اين مناطق داشتند و الان به خطر افتاده‌ است و تلاش دشمنان اين است كه مانع نفوذ و اقتدار جمهوري اسلامي ايران شوند و از هر وسيله‌اي از جمله تحريم‌ها و محدوديت‌ها استفاده مي‌كنند.

معتمديان اظهار داشت: طرح آبرساني به 10 روستاي منطقه با منابع موجود با سرعت بيشتري را دنبال خواهيم كرد تا مردم از آب سالم و بهداشتي برخوردار شوند و همچنين هزينه آب شيرين كن را نيز براي چهار روستاي منطقه درح پرداخت خواهيم كرد.

وي افزود: با تلاش‌هاي صورت گرفته حجم آبرساني سيار به 500 روستاي استان 2 برابر شده است.

معتمديان گفت: به دنبال سفر مسئولان كشوري و وزرا به استان هستيم تا بتوانيم مشكلات مردم را پيگيري و منتقل كنيم.

وي بيان كرد: عمليات اجرايي 10 هزار واحد مسكوني روستايي براي روستاييان استان آغاز شده است كه تلاش خواهيم كرد سهميه بخش درح را 100 واحد افزايش دهيم.

استاندار خراسان جنوبي روز چهارشنبه وارد شهرستان مرزي سربيشه شد.

محمدصادق معتمديان بدو ورود به سربيشه مورد استقبال فرماندار و مسئولان اين شهرستان قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدا به شهيدان والامقام اين ديار اداي احترام كرد.

عمليات اجرايي بازارچه صنايع دستي سربيشه روز چهارشنبه با حضور معتمديان در اين شهرستان مرزي آغاز شد.

استاندار خراسان جنوبي همچنين از راه معادن گرانيت درح و تعريض و بهسازي محور درح با حضور جمعي از مسئولان استان بازديد و چند طرح را افتتاح كرد.

وي دي ماه سال گذشته در نخستين سفر شهرستاني خود به نهبندان سفر كرد و تاكنون به تمامي 11 شهرستان‌ استان سفر كرده است.

معتمديان آذرماه سال گذشته نخستين بار براي بازديد از ظرفيت‌هاي مرز ماهيرود به سربيشه سفر كرد و 24 مرداد امسال به همراه وزير نيرو براي افتتاح چند طرح برق‌رساني و نهم شهريور ماه جاري با وزير صنعت، معدن و تجارت به اين شهرستان مرزي در 66 كيلومتري بيرجند رفت.
تعداد بازدید: 78
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal