۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/03/22 بخش معدن به عنوان يكي از پيشران هاي مهم اقتصادي و توسعه پايدار در خطه زر خيز خراسان جنوبي حائز اهميت است
بخش معدن به عنوان يكي از پيشران هاي مهم اقتصادي و توسعه پايدار در خطه زر خيز خراسان جنوبي حائز اهميت است
استاندار خراسان جنوبي در ديدار اعضاي هيئت مديره خانه معدن استان گفت: بخش معدن به عنوان يكي از پيشران هاي مهم اقتصادي و توسعه پايدار در خطه زر خيز خراسان جنوبي حائز اهميت است كه مي بايست اين ظرفيت و پتانسيل عظيم به فعليت درآيد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، محمد صادق معتمديان به لزوم جذب سرمايه گذار در حوزه فراوري معدن اشاره كرد و افزود: با رايزني هاي صورت گرفته، بسياري از اختيارات وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت در امور معادن به مديريت استان تنفيذ گرديده كه مي بايست از اين ظرفيت در جهت شكوفايي بيش از پيش بخش معدن استفاده نمود.
معتمديان به جنگ اقتصادي نظام سلطه بر ضد كشورمان اشاره كرد و گفت: مي بايست از تمامي ظرفيت هاي كشور ازجمله بخش معدن در مبارزه با تحريم هاي ظالمانه بهره جست.
استاندار خراسان جنوبي به جلسات و نشست هاي برگزارشده با مقام عالي و معاونين وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد و ادامه داد: اين ديدار ها 15 مصوبه ارزشمند را به دنبال داشت و مقرر گرديد پيرو آن هزار ميليارد تومان توسط شركت ايدرو در استان سرمايه گذاري صورت پذيرد.
وي، به امنيت پايدار در استان به عنوان يكي از شاخصه هاي مثبت در جهت سرمايه گذاري اشاره كرد و گفت: به هرحال دنبال تشويق سرمايه گذاران بخش خصوصي جهت سرمايه گذاري در اين خطه هستيم و البته از ظرفيت شركت هاي بزرگ دولتي جهت توسعه همه جانبه خراسان جنوبي غفلت نخواهيم كرد.
وي، به بازديدهاي ميداني متعدد صورت گرفته از معادن استان درجريان سفرهاي شهرستاني اشاره كرد و گفت: در اين بازديدها از نزديك ظرفيت معادن استان و همچنين مشكلات معدن كاران شناسايي و بررسي شده است.
معتمديان از خام فروشي به عنوان يكي از مهمترين چالش هاي بخش معدن ياد كرد و خاطر نشان ساخت: بايد با ايجاد زيرساخت هاي مورد نياز معدن كاران، با فراوري مواد معدني و جلوگيري از خام فروشي، توليد ثروت و اشتغال زايي بيشتر را براي استان به ارمغان بياوريم.
مقام عالي دولت از چشم اندار معدني استان خراسان جنوبي به عنوان عسلويه معدني نام برد و اظهار كرد: اگر توسعه در اين استان 4 ضلع داشته باشد ،قطعا يكي از اضلاعش معدن و توسعه آن است.
وي به ظرفيت عظيم 1700 روستاي خراسان جنوبي اشاره كرد و گفت: بر آنيم تا با طرحي مبتكرانه سند توسعه روستايي را تدوين نماييم تا در آن ظرفيت هاي هر روستا جداگانه مورد بررسي قرار گرفته و نقشه راه توسعه آن مبتني بر ظرفيت هاي معدن، گردشگري، دامپروري،كشاورزي و ... آماده گردد.
تعداد بازدید: 372
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal