۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/03/20 يكي از مهمترين سياست هاي كاري در استان ايجاد اشتغال پايدار در روستاها خواهد بود
يكي از مهمترين سياست هاي كاري در استان ايجاد اشتغال پايدار در روستاها خواهد بود
استاندار خراسان جنوبي ، در جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با بيان اين مطلب، افزود: يكي از مهمترين اولويت ها و سياست هاي كاري در استان توسعه روستايي و ايجاد اشتغال پايدار در روستاهاي استان خواهد بود.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، محمدصادق معتمديان، ادامه داد: با توجه به اينكه 49 درصد از جمعيت استان را روستائيان تشكيل مي‌دهند، تدوين سند جامع توسعه روستايي استان از مهم‌ترين برنامه‌هايي است كه در استان اجرايي خواهد شد.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه در تهيه سند جامع توسعه روستاهاي استان، از چهار ضلع دولت، دستگاه هاي حاكميتي، هسته هاي مردمي و ظرفيت علمي و دانشگاهي استفاده خواهيم كرد، افزود: با توجه به 310هزار نفر جمعيتي كه در روستاها زندگي مي كنند طرح توانمندسازي دهياران استان نيز به عنوان يك پايه مهم براي توسعه روستاها، مورد توجه است.
معتمديان، به آيين نامه جديد شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ها ابلاغي از كشور اشاره كرد و ادامه داد: بر اساس آيين نامه ابلاغي 13 كارگروه قبلي در قالب 4 كارگروه تجميع شده كه اين اقدام موجب خواهد شد تا برخي از اقدامات موازي در اين زمينه از بين رفته و به حداقل كاهش يابد.
رئيس شوراي برنامه ريزي و توسعه استان ، ضمن تاكيد بر تدوين برنامه زمان بندي شده جلسات شورا و كميسيون هاي تخصصي ذيل آن تا پايان سال جاري، گفت: باتوجه به اهميت شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، مديران بايد به گونه اي برنامه ريزي كنند تا بتوانند شخصاً در جلسات و كارگروه ها حضور داشته باشند.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه بخشي از جمعيت ساكن در روستاها تحت پوشش نهادهاي حمايتي هستند، افزود: اين موضوع بيان گر اين مهم است كه سياست هاي اشتغال در اين منطقه پاسخگوي نياز موجود نبوده و همين امر موجب مهاجرت و كوچ روستائيان ازمناطق تحت سكونت آنها شده است.
معتمديان، با تاكيد بر اينكه در حال حاضر دستگاه هاي اجرايي متعددي در حوزه خدمت رساني به روستائيان در حال انجام وظيفه هستند، افزود: بناست در يك برنامه جامع و در هم افزايي مشترك با استفاده از تمام ظرفيت هاي موجود در دستگاه هاي اجرايي ، با تدوين سند جامع توسعه روستايي ضمن استفاده بهينه از امكانات دستگاه ها ، روند توسعه اين مناطق نيز كاناليزه شده و بر اساس برنامه مشخصي اقدامات به انجام برسد.
وي با تاكيد بر اينكه هر روستا داراي ظرفيت ها و توانمندي هاي خاص خود است، افزود: در اين سند روستاهاي مختلف بر اساس ظرفيتي كه دارند اعم از باغداري، دامپروري، زراعت، گردشگري، صنايع دستي، معادن و... دسته بندي و در گروه هاي مختلف قرار مي گيرند و بر اساس شناسنامه اي كه براي هر روستا آماده مي شود اقدامات خاصي براي توسعه آنها از سوي دستگاه هاي اجرايي تخصصي و ساير دستگاه ها به عنوان دستگاه معين به انجام مي رسد.
مقام عالي دولت در استان ، بابيان اينكه استفاده از ظرفيت ساير نهادها اعم از كميته امداد، بنياد مستضعفان، ستاد اجرايي فرمان امام و... در دستوركار قرار دارد، افزود: بر همين اساس طي توافقي كه با ستاد اجرايي فرمان امام صورت گرفته، مقرر شدتا در سه حوزه عمران، مسكن و اشتغال اقدامات مناسبي از سوي آن ستاد به انجام برسد كه تفاهم نامه اي نيز در همين رابطه آماده و در سفر رئيس ستاد اجرايي فرمان امام به استان اين امر نهايي و اجرايي خواهد شد.
معتمديان با بيان اينكه در حوزه اشتغال روستايي از سوي ستاد اجرايي در استان سرمايه گذاري خواهد شد، افزود: با توافقاتي كه با ستاد اجرايي فرمان امام نيز صورت گرفته ، مقرر شد تا در حوزه عمراني و نيز پرورش شتر در استان اقدامات مناسبي در برخي شهرستان هاي داراي ظرفيت استان صورت گيرد.
رئيس شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، آمار بيكاري آشكار استان را حدود 30 هزار نفر عنوان كرد و ادامه داد: باتوافقي كه با ستاد اجرايي فرمان امام صورت گرفته مقرر شد تا پايان دولت 10 هزار شغل در استان ايجاد گردد.
تعداد بازدید: 353
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal