۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/02/04 تقويت ارتباط بامردم و روان سازي خدمترساني به آنان بايد در اولويت برنامه هاي شهرداري قرار گيرد
تقويت ارتباط بامردم و روان سازي خدمترساني به آنان بايد در اولويت برنامه هاي شهرداري قرار گيرد
استاندار خراسان جنوبي كه در ديدار اعضاي شوراي اسلامي شهر بيرجند با ايشان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: شهرداري ها جزو دستگاه هايي هستند كه بيشترين ميزان ارتباط با مردم را دارند؛ از اين رو تقويت ارتباطات مردمي و نيز روان سازي خدمت رساني به اين عزيزان نقش بسزايي در رضايت مندي مردم از كليت نظام اداري خواهد داشت.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمد صادق معتمديان ، به نبود تفرجگاه و يا تفريحگاه هاي متناسب با شان مردم فرهنگي استان در مركز و شهرستان هاي تابعه استان تاكيد كرد و ادامه داد: بايد يك تفرجگاه مناسب و در خور شان مردم استان احداث شود اين در حاليست كه اين آمادگي وجود دارد تا مساعدت ها و كمك هاي لازم در اين رابطه به انجام برسد.
مقام عالي دولت در استان، كمبود تفريحگاه و تفرجگاه در شهر را با ميزان نشاط و شادابي اجتماعي مردم مرتبط دانست و تصريح كرد: بخشي از دلايل كم بودن نشاط اجتماعي در استان به دليل كمبود مكان مناسب تفريحي است تا مردم بتوانند اوقات فراغت خود را در آن سپري كنند.
معتمديان ، ضمن تاكيد بر زيباسازي ورودي شهرهاي استان گفت: مركز استان به عنوان مهمترين شهر و پيشاني استان بايد در حوزه زيباسازي ورودي ها بيش از پيش تلاش كرده و برنامه اي اجرايي در اين زمينه ارائه نمايد.
مقام عالي دولت در استان، احصاء و اولويت بندي برنامه هاي شوراي اسلامي و شهرداري بيرجند در اين رابطه را مورد تاكيد قرار داد و افزود: اين برنامه ها با برآورد اعتبار مورد نياز احصاء و طبقه بندي شده و با يك كار تيمي و استفاده از ظرفيت هاي موجود در تمام دستگاه هاي اجرايي بايد به سمت اهداف پيش بيني شده حركت كرد.
معتمديان ، به كمبود فضاي سبز در استان خصوصاً بيرجند اشاره كرد و ادامه داد: ميزان فضاي سبز موجود در بيرجند با ساير مراكز استان ها در كشور قابل مقايسه نيست؛ از اين رو علاوه بر شهرداري ، اداره كل منابع طبيعي و ساير دستگاه هاي اجرايي ذي ربط بايد تلاش كنند تا كمبودهاي موجود در اين رابطه به حداقل كاهش يابد.
وي با تاكيد بر اينكه در سال جاري بايد بالغ بر 2 ميليون اصله نهال در مركز استان توليد شود، افزود: احداث گلخانه هاي صنعتي در استان نيز از ديگر مواردي است كه مي بايست از سوي متوليان حوزه عمران شهري مورد توجه قرار گيرد.
استاندار خراسان جنوبي، كاشت و ترويج گونه هاي گياهي منطبق بر اقليم و آب و هواي منطقه و استان را مورد تاكيد قرار داد و گفت: شهرداري بيرجند به عنوان متولي زيباسازي مركز استان بايد با ساير شهرداري هاي شهرهاي بزرگ كشور از حيث كاري تعامل بهتر و بيشتري برقرار نمايد و از تجارب و اقدامات آنها نيز براي انجام امور مشابه الگو گيري نمايد.
معتمديان، با اشاره به اينكه براي ايجاد نشاط و شادابي در جامعه بايد برنامه داشته باشيم ، افزود: بايد با انسجام و همدلي و استفاده از ظرفيت و پتانسيل تمام دستگاه هاي اجرايي استان در راستاي پاسخگويي به مطالبات و نيازمندي هاي مردم عزيز استان در زمينه رضايت و نيز نشاط اجتماعي بيش از پيش تلاش كرد و شهرداري ها به دليل ارتباط مستقيم با مردم ، بيشترين و مهمترين نقش را در اين زمينه بر عهده دارند.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه شهرداري ها داراي شرح وظايف و ماموريت هاي بسيار زيادي هستند، افزود: در حوزه خدمات شهري و نيز زيباسازي و توجه به مبلمان شهري نيز اقدامات مناسب و بهتري بايد به مرحله اجرا گذاشته شود.
معتمديان، احياي بافت فرسوده شهري بيرجند با همكاري و مشاركت مردم را مورد تاكيد جدي قرار داد و افزود: با توجه به اينكه اين امر مورد تاكيد رئيس جمهوري محترم قرار داشته و اعتبارات مناسبي نيز در سطح ملي به اين امر اختصاص يافته ؛ لازم است تا شهرداري بيرجند در كنار ساير دستگاه هاي متولي در خصوص جذب اعتبارات طرح باز آفريني شهري برنامه ريزي و اقدام لازم را داشته باشند.
استاندار خراسان جنوبي، به سابقه و پيشينه فرهنگي استان خراسان جنوبي اشاره كرد و ادامه داد: اين استان خاستگاه علما و دانشمندان بسيار زيادي است ؛ از اين رو پروژه خانه فرهنگ و هنر اسلامي به عنوان يك پروژه مهم استاني در سال جاري بايد وارد فاز اجرا گردد.
معتمديان ، ضمن تاكيد بر راه اندازي هر چه سريع تر فرهنگ سراي بيرجند، گفت: اقدامات فرهنگي دراين استان بايد متناسب با شأن و جايگاه مردم فرهنگي و سابقه غني مردم اين منطقه در حوزه فرهنگ باشد.
مقام عالي دولت در استان ، ضمن تاكيد بر اجراي طرح انتقال صنوف آلاينده به خارج از شهر، گفت: با توجه به اينكه مراحل مقدماتي اجراي اين طرح فراهم شده است اين مهم بايد هرچه سريع تر به صورت كامل اجرايي گردد.
معتمديان، با بيان اينكه شهرداري بايد به سمت منابع درآمدي جديد و پايدار حركت كند، افزود: ايجاد و خلق منابع جديد درآمدي از طريق سرمايه گذاري در پروژه هاي شهري بايد سرلوحه كار شهرداري قرار گيرد.
اين گزارش حاكيست، در اين جلسه كه با حضور فرماندار مركز استان ، شهردار بيرجند و رئيس و اعضاي شوراي اسلامي شهر بيرجند برگزار شد ، هر يك از اعضاي شوراي اسلامي شهر بيرجند به ارائه نقطه نظرات ، مشكلات و ديدگاه هاي خود در حوزه هاي مختلف كاري پرداختند.
تعداد بازدید: 42
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal