۱۳۹۸ يکشنبه ۴ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/02/02 فضلاء و نخبگان شرايط كشور را براي مردم تشريح نمايند
فضلاء و نخبگان شرايط كشور را براي مردم تشريح نمايند
استاندار خراسان جنوبي كه در جريان سفر به شهر مقدس قم در جمع فضلا و علماي خراسان جنوبي مقيم اين شهر سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: نخبگان، فضلاء و علما ، شرايط كشور و استان را براي مردم و افكارعمومي تشريح نمايند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمد صادق معتمديان ، خراسان جنوبي را خاستگاه دانشمندان بسياري دانست و تصريح كرد: بايد از اين ظرفيت مهم به نحو مطلوب براي تقويت ارتباط با مردم استفاده كرد و در اين بين روحانيون نقش بسيار مهمي بر عهده دارند.
مقام عالي دولت در استان، با بيان اينكه خراسان جنوبي داراي استعدادهاي بالقوه فراواني است، افزود: بايد تلاش كنيم تا اين استعدادها بالفعل شده و حالت اجرايي به خود بگيرد.
معتمديان، انسجام و هم افزايي را رمز موفقيت دانست و تصريح كرد: در شرايطي كه دشمنان براي ضربه زدن به نظام و انقلاب از هيچ تلاشي فروگذار نمي كنند بايد با هم افزايي و همدلي در راستاي توسعه استان بيش از پيش تلاش كنيم.
استاندار خراسان جنوبي، وجود نخبگان و نيروي انساني موجود در استان را پشتوانه اي عظيم براي توسعه دانست و تصريح كرد: بايد از اين ظرفيت براي معرفي بهتر و موثرتر استان و نيز تبيين مشكلات و محدوديت هايي كه وجود دارد بهره گيري كرد تا بتوان به توسعه متوازن و همه جانبه دست يافت.
معتمديان ، با بيان اينكه بايد اقدامات بر اساس منابع و امكانات و بر مبناي كار كارشناسي صورت گيرد افزود: متاسفانه برخي اقداماتي كه در گذشته اتفاق افتاده به دليل عدم كار كارشناسي مناسب ممكن است در آينده استان را با مشكلات جدي مواجه نمايد.
وي وجود برخي ضعف هاي زيرساختي و نيز دوري از مركز را از جمله مشكلات استان برشمرد و افزود: پراكندگي بالاي جمعيت در كنار وسعت زياد از ديگر مواردي است كه خدمت رساني به اقصي نقاط استان را با مشكل مواجه ساخته اما با توجه به همه اين موارد تاكنون دولت با نگاه ويژه اي كه به استان داشته خدمات قابل توجهي را به مردم اين منطقه ارائه كرده كه قابل تقدير است.
مقام عالي دولت در استان، در بخش ديگري از سخنان خود به نقش موثر جمهوري اسلامي ايران در منطقه و دنيا اشاره كرد و ادامه داد: برغم تمام تهديدات و محدوديت هايي كه آمريكا و اذناب منطقه اي آنان ايجاد كرده اند و هزينه هاي زيادي كه در ايجاد جريان هاي انحرافي و تكفيري متحمل شده اند امروز ايران اسلامي به عنوان يك كشور مقتدر در منطقه و جهان مورد توجه قرار دارد.
وي به تحريم هاي ظالمانه استكبار جهاني عليه ايران اشاره كرد و ادامه داد: امروزه ما در شرايط جنگ نابرابر اقتصادي ، امنيتي و اطلاعاتي قرار داريم و به لطف خداوند و تلاش و همراهي مردم عزيز ايران از اين شرايط نيز عبور خواهيم كرد.
وي همچنين استفاده از تمام ظرفيت هاي استان براي رسيدن به توسعه را مورد تاكيد قرار داد و افزود: تلاش خواهيم كرد تا از تمام ظرفيت هاي موجود در استان براي رسيدن به توسعه استفاده نماييم.
وي پرورش شتر در استان را به عنوان نمونه اي از ظرفيت هاي استان مورد اشاره قرار داد و گفت: تلاش خواهيم كرد تا باتوجه به پتانسيلي كه در اين زمينه در 5 شهرستان استان وجود دارد در خصوص تكميل چرخه شتر در استان در حوزه هاي پرورش ، فراوري ، بسته بندي و... اقدام لازم صورت گيرد.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه با اقدامات صورت گرفته چشم انداز مناسبي براي توسعه تجارت در استان ايجاد شده است، ادامه داد: موقعيت خاص جغرافيايي خراسان جنوبي و قرار گرفتن در كريدور شمال به جنوب و اتصال شرق به مركز كشور در كنار وسعت زياد ، استعدادهاي منحصربه فردي را براي اين استان ايجاد كرده كه بايد بيش از پيش از آن بهره برداري كرد.
معتمديان، با بيان اينكه خراسان جنوبي مسير دسترسي به بازار بزرگ افغانستان را براي تجار و فعالان اقتصادي فراهم كرده ، گفت: دسترسي به كشورهاي آسياي ميانه و فرصت هاي تجاري كه در اين كشورها نيز وجود دارد از ديگر پتانسيل هاي اقتصادي استان است تا بتوان اين منطقه را به تجارت بين الملل و بازارهاي جهاني ارتباط داد.
اين گزارش حاكيست، در اين جلسه هر يك از نخبگان ، فضلاء و روحانيون استان مقيم شهر مقدس قم به ارائه نقطه نظرات ، مشكلات و ديدگاه هاي خود در حوزه هاي مختلف در جهت توسعه استان پرداختند.
تعداد بازدید: 58
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal