۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/01/25 302 اكيپ امداد و نجات آماده ارائه خدمت به مردم عزيز استان هستند
302 اكيپ امداد و نجات آماده ارائه خدمت به مردم عزيز استان هستند
استاندار خراسان جنوبي ، كه ظهر امروز در گفتگوي زنده تلوزيوني با شبكه سراسري خبر سخن مي گفت با اشاره به ورود سامانه بارشي جديد به استان، گفت: در حال حاضر 302 اكيپ امدادي و نجاتي در استان آماده ارائه خدمات مورد نياز به مردم عزيز استان هستند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمد صادق معتمديان، با بيان اينكه از روز جمعه گذشته موج بارشها از منطقه شرق استان در شهرستان هاي زيركوه ، نهبندان، سربيشه و خوسف آغاز شده است افزود: با توجه به آمادگي كامل استان و نيز اقدامات پيشگيرانه اي كه از چندين روز قبل در استان شروع شده بود ، خوشبختانه تا اين لحظه آسيب جدي از حيث جاني و مالي گزارش نشده است.
رئيس شوراي مديريت بحران استان ، به برگزاري جلسات متعدد شوراي مديريت بحران در استان اشاره كرد و ادامه داد: در اين جلسات به اقدامات پيشگيرانه و نيز آمادگي كامل دستگاه هاي امدادي و نجاتي از جمله اورژانس ، آتش نشاني ، هلال احمر ، راهداري، پليس راهور و نيروهاي نظامي و انتظامي تاكيد شده و خوشبختانه تا اين لحظه اقدامات مناسبي نيز در اين رابطه صورت گرفته است.
معتمديان، به اقدامات صورت گرفته در شناسايي روستاهاي در معرض سيل اشاره كرد و ادامه داد: بعد از شناسايي مناطقي كه در تهديد خطر سيل قرار داشتند با همكاري و مشاركت مردم خصوصاً جوانان اين روستاها اقدامات لازم در حوزه هاي پيشگيري و نيز جابجايي هاي مورد نياز انجام شد و استان در حالت آماده باش كامل قرار دارد.
مقام عالي دولت در استان ، با اشاره به آبگيري جزئي در برخي روستاها، افزود: تمامي مسيرهاي ارتباطي استان باز و رفت و آمد در آنها جريان دارد و به جز مسير ارتباطي سربيشه – ماهيرود كه به صورت موقت مسدود شده بود و با تلاش همكاران راهداري تا ساعاتي ديگر باز خواهد شد ، مشكل جدي ديگري در اين زمينه وجود ندارد.
معتمديان ، به تعطيلي برخي مدارس در سطح استان به ويژه در روستاهاي در معرض خطر به دليل پيشگيري از بروز حادثه اشاره كرد و ضمن تشكر از همراهي و همكاري خوب مردم با نيروهاي امدادرسان و توجه به هشدارها ، افزود: مردم عزيز استان تمامي هشدارها و پيام هاي مرتبط با هواشناسي و سامانه هاي بارشي در استان را از مبادي رسمي اطلاع رساني ازجمله رسانه ملي دريافت نمايند.
تعداد بازدید: 40
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal