۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/01/22 در سفرهاي شهرستاني مسئولان بي واسطه با مردم گفتگو مي كنند
در سفرهاي شهرستاني مسئولان بي واسطه با مردم گفتگو مي كنند
استاندار خراسان جنوبي كه در مصاحبه با واحد خبر صدا و سيماي مركز خراسان جنوبي سخن مي گفت با بيان اين مطلب ، افزود: در ادامه سفرهاي شهرستاني به همراه تعدادي از معاونين ، مديران كل و مديران ستادي استانداري سفري يك روزه به شهرستان مرزي زيركوه صورت پذيرفت.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي ، محمدصادق معتمديان ، مهمترين برنامه هاي سفر به زيركوه را بازديد از طرح ها و پروژه هاي شهرستان ، ديدار با خانواده ايثارگران و جانبازان ، ديدار با نخبگان و فرهيختگان و ديدارهاي مردمي به صورت چهره به چهره در روستاها و شهرها و مركز شهرستان عنوان كرد.
مقام عالي دولت در استان، به ديدار با فعالان حوزه اقتصادي، سياسي،اجتماعي در شهرستان زيركوه كه در شهر حاجي آباد برگزار شد اشاره كرد و افزود: در ديدار با نخبگان شهرستان ، موضوع توسعه همه جانبه شهرستان زيركوه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معتمديان ، به برگزاري ميز خدمت اشاره و تصريح كرد: يكي از كارهايي كه در سفرهاي شهرستاني دنبال مي گردد ، برپايي ميز خدمت است كه تلاش شده اين مهم با حضور موثر مسئولين ارشد دستگاه هاي اجرايي استان برگزار و مردم مسائل و مشكلات خود را بدون واسطه مطرح نمايند تا در جهت حل و فصل آنها اقدامات لازم صورت گيرد.
استاندار خراسان جنوبي، به مصوبات جلسه جمع بندي مشكلات شهرستان زيركوه اشاره و گفت: با عنايت به تازه تاسيس بودن شهرستان زيركوه ،كمبودهايي در زمينه هاي زيرساختي مشهود است ، اما اين شهرستان از فرصت ها و پتانسيل هاي بسيار مناسبي نيزدر راستاي توسعه و پيشرفت برخوردار است كه بايد از تمامي ظرفيت ها براي توسعه استان استفاده گردد.
معتمديان، از مرز مشترك با كشور افغانستان و محصول استراتژيك زرشك به عنوان نمونه هايي از ظرفيت هاي شهرستان در راستاي توسعه اين منطقه نام برد و تصريح كرد: وجود 141 كيلومتر مرز مشترك با دو ولايت هرات و فراه افغانستان، مزيتي ممتاز و منحصر به فرد براي توسعه اين شهرستان است چرا كه تنها شهرستاني است در خراسان جنوبي كه با دو استان در افغانستان هم مرز مي باشد.
وي بازگشايي بازارچه يزدان را از اولويت هاي كاري دولت در استان دانست و گفت: بازارچه يزدان كه قبلاً يكي از بازارچه هاي فعال در سطح استان و كشور بوده بنا به دلايلي مدتي است غير فعال شده كه بازگشايي آن از مهمترين اولويت هاي كاري ما در استان خواهد بود.
معتمديان، از محصول استراتژيك زرشك به عنوان يكي ديگر از ظرفيت هاي شهرستان نام برد و ادامه داد: به دنبال اين هستيم تا صنايع بسته بندي و فراوري زرشك را در شهرستان با مشاركت مردم و حمايت هاي دولتي از طريق ارائه تسهيلات كم بهره اجرايي و عملياتي نماييم.
مقام عالي دولت در استان، با اشاره به مباحث عمران شهري در شهرستان زيركوه ، تاكيد كرد: شهر آبيز با توجه به تازه تاسيس بودن مورد توجه ويژه قرار خواهد گرفت.
معتمديان، با تاكيد بر اينكه تمامي روستاهاي شهرستان زيركوه تا دوسال آينده گازرساني خواهند شد ، به وضعيت پوشش شبكه هاي ديجيتالي و ضريب نفوذ كم شبكه هاي ديجيتالي اشاره كرد و گفت: باهمكاري صدا و سيما تا دوسال آينده ضريب نفوذ شبكه هاي ديجيتال در اين شهرستان به 90 درصد خواهد رسيد.
استاندار خراسان جنوبي، ادامه داد: در بحث مخابرات از جمله اينترنت پرسرعت ،خطوط ثابت تلفن و آنتن دهي اپراتورهاي تلفن همراه مصوباتي به تصويب رسيد كه مقرر است در دوسال آينده اجرايي شوند.
معتمديان، به مشكل كمبود فضاهاي آموزشي در استان اشاره كرد و گفت: در اولين قدم مصوب گرديد، عمليات اجرايي احداث 12 واحد آموزشي كه در حال حاضر در كانكس داير هستند، آغاز گردد.
وي در پايان به مصوبات سفر در حوزه ورزش اشاره كرد و گفت: در اين رابطه علاوه بر شروع پروژه هاي جديد، پروژه هاي نيمه تمام نظير استخر شهر حاجي آباد با كمك اعتبارات ملي در كمترين زمان ممكن به بهره برداري خواهد رسيد.
تعداد بازدید: 38
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal