۱۳۹۸ دوشنبه ۳۰ ارديبهشت
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/12/22 طرح هاي پژوهشي بايد مستقيماً در توسعه اقتصاد و اشتغال استان نقش آفرين باشند
طرح هاي پژوهشي بايد مستقيماً در توسعه اقتصاد و اشتغال استان نقش آفرين باشند
استاندار خراسان جنوبي، عصر امروز در كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان، با بيان اين مطلب افزود: كميته هاي ذيل اين كارگروه بايد فعال شده و نهايتاً تا پايان ارديبهشت ماه سال آينده طرح هاي پژوهشي دستگاه ها را بررسي و آنها را ابلاغ نمايند.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي؛ محمد صادق معتمديان، با بيان اينكه نيازهاي پژوهشي استان بايد از سوي اين كارگروه احصاء و بر اساس اولويت هاي توسعه استان اولويت بندي شوند، افزود: اقتصاد به عنوان نياز اول استان در كنار مباحث اشتغال ، فرهنگ ، موضوعات اجتماعي و... بايد اولويت بندي شده و بر اساس اين اولويت ها طرح هاي مد نظر بررسي و زمينه هاي اجراي آنها فراهم گردد.
رئيس كارگروه تخصصي آموزش، پژوهش، فناوري و نوآوري استان ، با اشاره به اعتبارات كم حوزه پژوهشي به دليل ضعيف بودن پايه اعتباري استان، گفت: بايد با اولويت بندي نيازهاي پژوهشي استان، از اعتبارات موجود به بهترين نحو ممكن استفاده شود تا بتوان در زمينه رونق اقتصادي و ايجاد اشتغال، اقدامات لازم را به انجام رساند.
معتمديان، اولويت استفاده از پژوهشگران بومي استان را مورد تاكيد قرار داد و افزود: در انجام امور پژوهشي بايد از ظرفيت هاي موجود ، اساتيد مجرب و نيز نيروهاي بومي استان استفاده شود.
مقام عالي دولت در استان، به نيازهاي پژوهشي در بخش هاي كشاورزي ، دامداري و معدن اشاره كرد و يادآورشد: در حوزه كشاورزي مي توان در زمينه محصولات استراتژيك زرشك، زعفران و عناب ، در حوزه دامداري در زمينه هاي شتر و ... و در حوزه معدن نيز مي توان در زمينه شناسايي پهنه هاي جديد معدني، اكتشافات و مباحث مرتبط، اقدامات لازم پژوهشي را به انجام رساند.
معتمديان ، به نقش مهم پژوهش در توسعه استان اشاره كرد و ادامه داد: طرح هايي كه در اين كارگروه و كميته هاي زيرمجموعه به تصويب مي رسد بايد مستقيماً در توسعه اقتصادي و ايجاد اشتغال در استان ايفاي نقش نمايد.
 
 
تعداد بازدید: 62
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal