۱۳۹۸ دوشنبه ۳۱ تير
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/10/21 در كميته دائمي توسعه نهبندان ، توسعه اين شهرستان دنبال خواهد شد
در كميته دائمي توسعه نهبندان ، توسعه اين شهرستان دنبال خواهد شد
استاندار خراسان جنوبي كه ظهر امروز در مراسم سياسي - عبادي نماز جمعه نهبندان و در جمع مردم مومن اين شهرستان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: در كميته دائمي توسعه شهرستان نهبندان كه در معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري مستقر خواهد شد تمامي مصوبات اين سفر و نيز مسائل و مشكلات اين شهرستان در مسير توسعه به طور جد دنبال خواهد شد تا بتوانيم به نتايج مورد نظر دست پيدا كنيم.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، محمد صادق معتمديان، به برنامه هاي انجام شده در سه روز سفر خود به اين شهرستان اشار كرد و ادامه داد: بازديد از روستاهاي شهرستان ، ديدار با نمايندگان مردم در شوراهاي اسلامي شهر و روستا، ديدار با شهرداران و بخشداران و گروه هاي مرجع، نخبگان و... از جمله اين برنامه ها بود.
مقام عالي دولت در استان، به بازديد از معادن و ظرفيت هاي گردشگري و اقتصادي شهرستان اشاره كرد و ادامه داد: در جلسه شوراي اداري شهرستان نيز مسائل و مشكلات اين منطقه به صورت تخصصي مورد بررسي قرار گرفت و تصميمات لازم براي حل آنها نيز اتخاذ شد كه اميدواريم بتوانيم در يك بازه زماني مشخص نسبت به رفع آنها اقدام نماييم.
معتمديان، خاطر نشان ساخت: تلاش خواهيم كرد با توجه به تاكيدات رهبر معظم انقلاب در سفر به اين شهرستان در سال 87 و نيز تاكيدات رئيس محترم جمهوري مبني بر توسعه استان و شهرستان نهبندان در برنامه هاي كوتاه، ميان و بلندمدت با استفاده از تمام امكانات و ظرفيت هاي موجود مسير توسعه شهرستان نهبندان را بر اساس اسناد موجود توسعه ، هموار نماييم.
استاندار خراسان جنوبي، ادامه داد: در حال حاضر سند توسعه شهرستان نهبندان كه مربوط به سال 91 مي باشد تنها سند در اختيار در اين حوزه است كه سازمان برنامه و بودجه ماموريت يافت تا پايان سال جاري آن را بروز كرده و مبتني بر شرايط روز آن را بازبيني نمايد تا بتوانيم تصميمات لازم را بر اساس آن اتخاذ نماييم.
معتمديان، به چهليمن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اشاره كرد و ادامه داد: متاسفانه در رژيم منحوس پهلوي نگاه بسيار بدي به مناطق دور افتاده حاكم بود كه بخشي از عقب ماندگي هايي كه امروز در اين شهرستان مشاهده مي شود مربوط به همان نگاه است.
وي مشكلات نهبندان را مشكلات زيرساختي و تاريخي عنوان كرد و گفت: دغدغه هايي كه امروز در نهبندان وجود دارد زيرساختي است كه برغم خدمات و اقدامات خوبي كه در 40 سال عمر با بركت انقلاب صورت گرفته هنور هم شاهد برخي عقب افتادگي ها هستيم.
مقام عالي دولت در استان، به تشريح مصوبات و تصميماتي كه در اين سفر براي توسعه نهبندان اخذ شده اشاره كرد و ادامه داد: در حوزه راه ها كه اصلي ترين دغدغه اين منطقه است مقرر شد تاپايان سال جاري 12 كيلومتر باقي مانده از مسير ارتباطي جاده نهبندان را زير بار ترافيكي ببريم.
معتمديان، ادامه داد: 17 كيلومتر باقيمانده از مسير ارتباطي شوسف – نهبندان كه مراحل ابتدايي آن آغاز شده از ابتداي سال 98 وارد فاز اجرايي خواهد شد؛ اين در حاليست كه براي اجراي اين پروژه 70 ميلياردتومان اعتبار مورد نياز است كه در حال حاضر 7 ميليارد تومان براي آن در نظر گرفته شده است.
استاندار خراسان جنوبي، اجراي باند دوم محور بيرجند – نهبندان را از اولويت هاي استان دانست وتصريح كرد: بايد از مراجع ذي ربط در مركز اجراي اين مهم را به طور جد مورد پيگيري قرار دهيم.
معتمديان، ادامه داد: در حوزه بهداشت و درمان نيز مقرر شد طرح توسعه اورژانس بيمارستان آتشدست از ابتداي سال 98 به سرعت اجرايي شود؛ اين در حاليست كه 8 ميليارد ريال نيز اعتبار در نظر گرفته شده براي اين پروژه است.
وي پيگيري ارتقاي بيمارستان نهبندان از 32 به 64 تختخواب را از ديگر مصوبات حوزه بهداشت و درمان دانست و تصريح كرد: پيگيري راه اندازي بخش سي تي اسكن اين بيمارستان نيز از ديگر اقداماتي است كه در دستور كار قرار خواهد گرفت.
وي با بيان اينكه 200 ميليون تومان نيز براي مرمت، بازسازي و بهسازي قنوات اين شهرستان در نظر گرفته شد افزود: حل مشكلات كشاورزان اين شهرستان و جبران خسارات ناشي از خشكسالي و... از طريق مركز از جمله مصوبات در حوزه كشاوزي است.
مقام عالي دولت در استان، خاطر نشان ساخت: مقرر شد 100 واحد مسكوني در مناطق عشايري و روستايي از سوي كميته امدادحضرت امام و بنياد مسكن استان احداث و تا پايان سال 98 به بهره برداري برسد.
معتمديان، با بيان اينكه تا پايان سال 1399 تمام روستاهاي بالاي 20 خانوارشهرستان گازرساني خواهند شد افزود: تلاش خواهيم كرد تا پايان سال 98 بالغ بر 96 درصد از روستاهيا بالاي 20 خانوار اين شهرستان نيز تحت پوشش مخابرات و اينترنت قرار بگيرند.
وي بازارچه مرزي دوكوهانه را ظرفيتي بزرگ براي توسعه شهرستان نهبندان دانست و تصريح كرد: با مذاكراتي كه با طرف افغانستاني در سفر به كابل انجام شد انشاا... به زودي شاهد بازگشايي اين بازارچه خواهيم بود چرا كه اين امر نقش بسيار مهمي در توسعه اقتصادي و رونق در اين منطقه خواهد داشت.
استاندار خراسان جنوبي، به تصميمات اخذ شده در حوزه آموزش عالي اشاره كرد و ادامه داد : مقرر شد كميته اي به رياست دانشگاه بيرجند موضوع دانشكده معدن را در اين شهرستان بررسي و براي اخذ تصميمات نهايي ارائه نمايد؛ اين در حاليست كه مشكلاتي در حوزه مدارس شبانه روزي در روستاهاي شهرستان وجود داشت كه مقرر شد آموزش و پرورش نسبت به رفع آنها اقدامات جدي و سريع به انجام برساند.
معتمديان، شهرستان نهبندان را داراي ذخائر بي نظير معدني دانست و تصريح كرد: برغم وجود معادن غني كه در اين منطقه وجوددارد به دليل خام فروشي و نبود صنايع فراوري نتوانسته ايم از اين ظرفيت آنگونه كه بايد استفاده كنيم؛ بنابراين توسعه صنايع فراوري معدني و نيز اكتشاف سيستماتيك از برنامه هاي دولت در اين شهرستان خواهد بود.


تعداد بازدید: 89
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal