۱۳۹۷ يکشنبه ۳۰ دي
ENGLISH
معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی معاونت توسعه منابع انسانی
Governorship of South Khorasan-Birjand
معاونت توسعه منابع انسانی
1397/01/22 جلسه كارگروه اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان برگزار گرديد
جلسه كارگروه اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان برگزار گرديد
استاندارخراسان جنوبي كه در جلسه كارگروه اشتغال و كميسيون هماهنگي بانك هاي استان سخن مي گفت با بيان اين مطلب، افزود: وظيفه كارگروه اشتغال تنها توزيع و تعيين تكليف برخي اعتبارات تكليفي و شبه تكليفي نيست ؛ بلكه بايد افق نگاه اين كارگروه بسيار فراتر رفته و اقداماتي را در در دستور كار قرار دهد كه موجب رشد و روق اقتصادي به معني واقعي كلمه باشد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه ممكن است فرصت هاي شغلي كه در بخش اداري و دولتي ايجاد مي شود بتواند قسمتي از مشكل اشتغال را مرتفع نمايد اما آنچه كه موجب توسعه و ورنق اقتصادي مي شود اشتغال در بخش خصوصي و خصوصاً در بخش هاي گردشگري ، خدمات و صنعت و معدن است.
دكتر مروج الشريعه، به انتقاد از سيستم بانكي در خصوص عدم اختيارات كافي برخي از بانك ها در استان اشاره كرد و افزود: در شرايطي كه بيكاري و رفع معضل اشتغال مهمترين دغدغه نظام و دولت است اينكه بانكي در استان اختيار پرداخت حداقل 100 ميليون تومان را نداشته باشد معضل بزرگي است كه بايد از طريق بانك مركزي پيگيري و نسبت به رفع آن اقدام گردد.
مروج الشريعه، اشتغال را مهمترين دغدغه نظام جمهوري اسلامي ايران دانست و تصريح كرد: در حال حاضر ايجاد اشتغال براي جامعه بيكار و جوياي كار و فراهم كردن شرايط براي حضور آنها در بازارهاي كار مهمترين سياست كشور و دولت محترم تدبير و اميد در سال جاري است كه علاوه بر دولت به معني اخص كلمه ساير قوا و نهادهاي انقلابي نيز در اين زمينه دخيل بوده و سهيم هستند.
استاندار خراسان جنوبي، ادامه داد: در سال جاري مسئولين و رسانه ها بايد با مطالبه گري جدي موضوع اشتغال و رفع معضل بيكاري را در دستور كار قرارداده و از هر وسيله اي براي رسيدن به اهداف پيش بيني شده در اين زمينه استفاده كنند.
مروج الشريعه، پرداخت تسهيلات اشتغال به متقاضيان و توزيع اعتبارات تكليفي و شبه تكليفي را بخش كوچكي از وظايف كارگروه اشتغال استان دانست وتصريح كرد: اين كارگروه بايد با ارائه طرح هاي بلندمدت بر مبناي آينده نگري هاي عميق اقداماتي را صورت دهد تا استان بتواند سهم خود را از بازار صادرات و واردات مشخص كرده و آن را دريافت نمايد.
وي با بيان اينكه تعيين تكليف سهم استان از بازار 27 ميلوني زائر در مشهد مقدس را از ديگر وظايف كارگروه اشتغال دانست و تصريح كرد:پرداختن به صنايع دستي و مشاغل خانگي نبايد سبب غفلت از طرح هاي بزرگ صنعتي و معدني گردد لذا ارائه طرح هاي بزرگ صنعتي كه اشتغال فراواني ايجاد مي كند بايد از ديگر وظايف اين كارگروه باشد.
مقام عالي دولت در استان، بازاريابي براي فروش محصولات صنايع دستي و نيز توليدات صنعتي و معدني اين استان را از ديگر وطايف كارگروه اشتغال استان برشمرد و خاطر نشان ساخت: در حال حاضر توليدات استان خراسان جنوبي توليدات مناسبي است اما نقطه ضعف اين توليدات و صنايع ضعيف آنها در حوزه بسته بندي است چرا كه اين امر و توجه به آن مي تواند تا حد زيادي براي توليد كنندگان آنها ارزش افزوده ايجاد كرده و موجب رونق اقتصادي در اين بخش شود.
مروج الشريعه، توجه به صنايع بسته بندي و نيز صنايع تبديلي و تكميلي در بخش كشاورزي را از ديگر وظايف كارگروه اشتغال دانست و تصريح كرد: اين كارگروه بايد در سال جاري بگونه اي برنامه ريزي كند تا هر يك از فرمانداران به نوبت و بر اساس جدول زماني مشخص در اين كارگروه حضور يافته و به ارائه مسائل ، مشكلات و نيازمندي هاي شهرستان ها پرداخته و مسئولين مربوطه نيز راه حلي براي آن ارائه نمايند.
استاندار خراسان جنوبي، با بيان اينكه در سال گذشته 10 هزار نفر تعهد استان در حوزه اشتغال بوده است گفت: خوشبختانه 103 درصد تعهد استان در اين زمينه محقق شده است كه جاي تقدير و تشكر دارد اما نبايد به اين مقدار اكتفا كرد چرا كه مشكلاتي كه در بخش اشغال وجود دارد بسيار فراتر از اين مباحث است.
مروج الشريعه، با بيان اينكه توسعه ، تفكر توسعه طلبانه مي خواهد افزود: مديران در بخش هاي مختلف بايد نگاه خود را بسيار فراتر از مرزهاي استان و حتي فراسازماني تنظيم كنندچرا كه با نگاه هاي جزيره اي ،محدود و كوچك و اقدامات كوتاه مدت نمي توان به اهداف بلند توسعه دست يافت.
وي به موضوع گردگشري به عنوان يكي از مهمترين راه هاي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي در استان در سال جاري اشاره كرد و ادامه داد: از هر طرحي در اين زمينه تا حصول نتيجه نهايي حمايت خواهيم كرد.
مقام عالي دولت در استان ، به ارتباط بين حوزه گردشگري و فناوري اطلاعات و ارتباطات اشاره كرد و افزود: ارتباط اين دو مي تواند تا حد زيادي اشتغال هاي نهفته اي كه دراين بخش وجود دارد را احيا كرده و موجب ايجاد فرصت هاي شغلي در اين زمينه گردد.
مروج الشريعه، ساماندهي توليد براي صادرات را مورد تاكيد ويژه قرار داد و يادآورشد: بايد استان سهم خود را از بازارهاي جهاني در حوزه محصولات استراتژيك تعريف كرده و براي گرفتن آن اقدام نمايد و در اين بين تمامي مسئولين و دستگاه هاي اجرايي بايد نقش آفرين باشند.
وي رفع مشكلات زيرساختي در حوزه شهرك ها و واحدهاي صنعتي استان را با اهميت دانست و افزود: مشكلات زيرساختي كه در حوزه شهرك ها و واحدهاي صنعتي در استان وجود دارد بايد به هر نحو ممكن مرتفع گرددو آماده هرگونه كمك و مساعدت در اين زمينه هستيم
تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal