۱۳۹۹ سه شنبه ۶ خرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/08/16 برگزاري جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان بشرويه با حضورمعاونت سياسي امنيتي و اجتماعي فرمانداري
برگزاري جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان بشرويه با حضورمعاونت سياسي امنيتي و اجتماعي فرمانداري

 جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان بشرويه با دستور برنامه ريزي هفته كتاب سال 1398 در محل شهرداري با حضور معاون سياسي،امنيتي واجتماعي  فرمانداري و اعضاي انجمن بشرويه و ارسك تشكيل شد.

در اين جلسه  مهندس كيال ضمن خيرمقدم به حاضرين در جلسه ،با اشاره به نقش مهم كتابخانه هاي عمومي در توسعه جامعه بيان كرد: پناه بردن به انديشه و مطالعه نياز امروز جامعه براي فرار از زندگي ماشيني است.

كيال تصريح كرد: تنها راه خروج از چارچوب خشك زندگي امروزي، مطالعه است و در واقع انسان با خواندن مطالب مفيد مي‌تواند از خستگي‌هاي روزمره به آرامش برسد.

وي بر نقش مهم نظام آموزشي در ترويج كتابخواني اشاره كرد و افزود: فرهنگ كتاب و كتابخواني بايد از سنين پايين در كودكان نهادينه شود؛ از خانواده شروع و در مدرسه تكميل شود؛ مدارس بايد به سمت و سويي بروند كه دانش آموزان را براي مطالعه كتاب هاي غير درسي ترغيب كنند.

در اين جلسه ضمن بررسي مشكلات و مسائل كتابخانه ها در خصوص نحوه برگزاري برنامه هاي فرهنگي، بخشنامه هاي ارسالي هفته كتاب ،تشويق مردم به كتابخواني و ايجاد پايگاههاي اهداي كتاب در سطح شهرستان،تصميماتي اتخاذ گرديد‌.

لازم به ذكر است هفته كتاب همه ساله از تاريخ 24 آبانماه با گراميداشت روز كتاب،كتابدارو كتابخواني آغاز و تا 30 آبانماه ادامه دارد.

همچنين مسئول اداره كتابخانه هاي عمومي از همشهريان محترم خواست،در اين هفته از كتابخانه هاي شهرستان بازديد و از تخفيفات خدمات كتابخانه ها بهره مند شوند.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 170
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal