۱۳۹۸ شنبه ۳۱ فروردين
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1397/06/17 حل توامان مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري ضامن ارتقاي مسائل آموزشي و پرورش است
حل توامان مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري ضامن ارتقاي مسائل آموزشي و پرورش است
استاندار خراسان جنوبي كه در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان سخن مي گفت با بيان اينمطلب افزود: 22 مدرسه عشايري استان از نعمت برق بهره مند خواهند شد و به هر آموزشگاه نيز 2 ميليون و 300 هزار تومان اعتبار اختصاص خواهد يافت.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري ، استاندار خراسان جنوبي، اظهار داشت: پرداختن صرف به مشكلات سخت افزاري و غفلت از مسائل نرم افزاري در آموزش و پرورش استان اشتباه بوده و ميتواند مسير حل مشكلات را به بيراهه ببرد.
مروج الشريعه، حل توامان مشكلات نرم افزاري و سخت افزاري را ضامن ارتقاي مسائل آموزشي و پرورش در خراسان جنوبي دانست و تصريح كرد: استحكام بخشي، مرمت، بازسازي و زيباسازي مدارس 4 اصل مهم در بخش سخت افزاري مدارس است كه ضامن سلامت جسم و جان دانش آموزان مي باشد.
مقام عالي دولت در استان، توجه به بهداشت جسم و جان، مكارم اخلاق، آموزش و پرورش فكر و انديشه دانش آموزان بر اساس تعاليم اسلامي و فرهنگ ملي مطابق با فرهنگ غني اسلامي ايراني و سند تحول بنيادين را عناصر مهم در بعد نرم افزاري برشمرد و افزود: توجه به اين عناصر زمينه ساز كاهش آسيب هاي اجتماعي در استان مي شود.
مروج الشريعه، كاهش استقبال دانش آموزان از رشته هايي همچون رياضي را زنگ خطري براي آينده علمي استان در اين رشته دانست و افزود: درس رياضي پايه و اساس بيشتر رشته ها از جمله مهندسي به شمار مي رود و اگر ما در توليد نيروي انساني متبحر در اين رشته ناتوان باشيم در آينده نه چندان دور نيازمند واردات در اين رشته هاخواهيم بود و اين هم براي استان و هم براي كشور خسارت بار است.
استاندار خراسن جنوبي، به 325 نفري كه موفق به كسب رتبه هاي برتر كنكور شده بودند اشاره كرد و ادامه داد: در خصوص تجليل از اين عزيزان بايد برنامه هايي در حد و شان آنان در استان به انجام برسد.
 
تعداد بازدید: 78
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal