۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۶ مرداد
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1396/02/20 اعلام آمار قطعي واجدان شرايط حضور در انتخابات از سوي رييس ستاد انتخابات كشور
اعلام آمار قطعي واجدان شرايط حضور در انتخابات از سوي رييس ستاد انتخابات كشور
رئيس ستاد انتخابات كشور اعلام كرد: 56 ميليون و 410 هزار و 234 نفر واجدان شرايط حضور در انتخابات 29 ارديبهشت هستند كه از اين تعداد 1 ميليون و 350 هزار و 294 نفر رأي اولي خواهند بود.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي و به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، علي اصغر احمدي گفت: طبق قانون، ملاك جمعيت هر روستا و شهر براي برگزاري انتخابات و تشكيل شوراهاي شهر و روستا آخرين سرشماري مركز آمار ايران است و بر همين اساس، جمعيت تمام روستاها و شهرها بر پايه سرشماري كه در سال 95 انجام شده به فرمانداران و بخشداران ابلاغ شده است.
علي اصغر احمدي تصريح كرد: 56 ميليون و 410 هزار و 234 نفر واجدان شرايط حضور در انتخابات 29 ارديبهشت هستند كه از اين تعداد 1 ميليون و 350 هزارو 294 نفر رأي اولي خواهند بود.
احمدي ادامه داد: حدود 55 ميليون نفر در انتخابات سال 94 واجد شرايط رأي دادن بودند كه در اين 15 ماهه، تعدادي از هموطنان دار فاني را وداع گفتند ولي تعداد رأي اولي‌ها هم به واجدان شرايط اضافه شده و تعداد واجدان شرايط به 56 ميليون و 410 هزارو 234 نفر رسيده است.
وي افزود: بر اساس قانون، كليه كساني كه متولد 29 ارديبهشت 78 و قبل از آن هستند با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملي مي‌توانند در انتخابات شركت كنند؛ از همه واجدان شرايط دعوت مي‌كنم كه با در دست داشتن اصل شناسنامه و شماره ملي خود در 29 ارديبهشت پاي صندوق‌هاي رأي حاضر شوند.
معاون سياسي وزير كشور با اشاره به اينكه ممكن است برخي از هموطنان براي تعويض شناسنامه اقدام كرده باشند يا شناسنامه آنها مفقود شده باشد، خاطرنشان كرد: من از اين افراد مي‌خواهم به ثبت احوال مراجعه كنند تا شناسنامه خود را دريافت كنند و اين كار را به روز انتخابات موكول نكنند؛ ثبت احوال هم در اين زمينه آمادگي كامل دارد.
احمدي در پايان افزود: در داخل كشور هيچ كس نمي‌تواند با ارايه گذرنامه در انتخابات شركت كند؛اما هموطنانمان در خارج از كشور چنانچه شناسنامه نداشته باشند، قانون به آنها اجازه داده است با گذرنامه در انتخابات رياست جمهوري براي يك بار شركت كنند.
تعداد بازدید: 1811
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
نشانی: استان خراسان جنوبی، شهرستان بیرجند ،خیابان مدرس، خیابان امام موسی صدر شرقی، استانداری خراسان جنوبی پیام گیر: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal