۱۳۹۶ چهارشنبه ۱ آذر
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1394/12/08 مسائل حوزه زنان در كلان كشور بايد مورد توجه قرار گيرد
مسائل حوزه زنان در كلان كشور بايد مورد توجه قرار گيرد
استاندارخراسان جنوبي كه ظهر امروز در ديدار مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده با ايشان سخن مي گفت با بيان اين مطلب افزود: بسياري از مباحث و مشكلاتي كه جامعه زنان با آن مواجه هستند بايد به صورت كلان و در سطح ملي مورد توجه مسئولين امر قرار گيرد.
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري خراسان جنوبي، وجه اله خدمتگزار، با بيان اينكه به شكر خدا انتخابات خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي در سلامت و امنيت كامل برگزار شد، افزود: باتوجه به وجود 460 كيلومتر مرز مشترك با كشور افغانستان، انتخابات در استان در كمال امنيت و اطمينان برگزار شد.
وي با بيان اينكه نيمي از جامعه ما را بانوان تشكيل مي دهند، گفت: نگاه به موضوع بانوان بايد تقويت اين عزيزان در ابعاد مختلف و توجه به اين قشر مهم وتاثيرگذار جامعه باشد.
وي با بيان اينكه مشكلات حوزه بانوان بايد كارشناسي شده و دقيق از سوي دست اندركاران امر در مجلس و دولت مورد توجه قرار گيرد افزود:مسئولين تلاش كنند تا معضلاتي كه در اين حوزه وجود دارد در برنامه ششم توسعه اجتماعي، اقتصادي و سياسي كشور مورد توجه قرار گيرد.
وي شرط دارا بودن يك جامعه پويا و با نشاط را وجود زناني با نشاط و پويا در جامعه دانست و تصريح كرد: هرچه كه در زمينه پويايي و نشاط جامعه بانوان استان و كشور تلاش كنيم به همان ميزان نيز جامعه اي پويا ، بانشاط و تاثيرگذار در ابعاد مختلف خواهيم داشت.
مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اينكه زنان موفق در ابعاد مختلف از سوي رسانه هاي گروهي بايد معرفي شوند گفت: قطعاً اين امر موجب الگوسازي براي ساير بانوان و تقويت اين عزيزان خواهد شد.
خدمتگزار، ادامه داد: يك زن مي تواند علاوه بر نقش مادري، ساير نقش هاي اجتماعي در ابعاد مختلف را به بهترين وجه ممكن ايفا كند.
مشاور وزير كشور در امور زنان و خانواده نيز در اين جلسه، به نقش مهم زنان در تحولات اجتماعي در زمينه هاي مختلف اشاره كرد و ادامه داد: مسائلي كه زنان با آن مواجه هستند تنها مربوط به بانوان نيست بلكه بطور غير مستقيم كل جامعه را تحت تاثير قرار مي دهد.
دكتر فرهمندپور، با بيان اينكه تمامي بخش هاي مديريت بايد مباحث بانوان و زنان را مورد توجه قرار دهند، گفت: در حوزه تخصيص اعتبارات و امكانات در كلان كشور ،حوزه زنان بايد بطور جدي تر از گذشته مورد توجه قرار گيرد.
وي با بيان اينكه در برخي از شهرستان هاي كشور بانوان از كمترين امكانات ورزشي و رفاهي برخوردار هستند، گفت: دسترسي عادلانه به امكانات و اعتبارات در نظام برنامه ريزي و بودجه در كشور بايد در دستور كار مسئولين ذي ربط قرار گيرد.
وي بر بومي سازي مشكلات زنان در استان هاي مختلف تاكيد كرد وادامه داد: مشكلاتي كه جامعه زنان در استان هاي مختلف با آن مواجه هستند بايد شناسايي و بومي سازي شده و متناسب با نيازهاي هر استان راهكار رفع آن پيشنهاد گردد.
 
 
تعداد بازدید: 139
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، روبروي سيلو، استانداري خراسان جنوبي
پيام گير: داخلي مورد نظر+32386(056)     دورنگار: 32386190(056) كانال تلگرامي : sko_ir@
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal